FK Sarajevo prisustvovao rođendanskoj proslavi FK Borac Jelah

12.09.2018 u 09:56h

Fudbaleri FK Sarajevo odigrali su prijateljsku utakmicu na stadionu Šibovi u Jelahu protiv ekipe FK Borac Jelah  povodom obliježavanja 70 godina postojanja tog kluba.

Utakmica je na kraju završila visokom pobjedom FK Sarajevo rezultatom 8:1, a rezultat na poluvremenu bio je 1:0 za domaćine. Strijelci pogodaka za Sarajevo bili su Handžić x2, Mustafić x2, Resić, Hodžić x2, Šišić.

Zbog obaveza sa U-21 reprezentacijom na utakmici nije bilo Vladana Kovačevića i Nihada Mujakića, a od prve minute zaigrali su:

Džafić, Hebibović, Adukor, Dupovac, Bekić, Stanojević, Crepulja, Velkoski, Tatar, Halilović i Ahmetović.

U nastavku su priliku za igru dobili Tucaković, Šofranac, Kurdić, Mustafić, Pidro, Šabanović, Hodžić, Šišić, Resić, Rahmanović i Handžić.

Fudbalere FK Sarajevo u subotu u okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine očekuje utakmica protiv FK Tuzla City. Susret se igra na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase sa početkom od 19:30h.

1. FK Željezničar 6 2 1 15:5 20
2. FK Sarajevo 5 3 1 19:7 18
3. HŠK Zrinjski 5 1 3 14:11 16
4. NK Široki Brijeg 3 5 1 10:5 14
5. FK Sloboda 4 2 3 6:4 14
6. FK Radnik 3 4 2 8:7 13
7. NK Čelik 3 3 3 6:11 12
8. FK Krupa 2 5 2 14:11 11