FK Sarajevo se plasirao u polufinale Kupa BiH

15.03.2017 u 16:50h

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. Današnja utakmica između Travnika i Sarajeva završena je rezultatom 2:2, a golove za Bordo klub su postigli Said Husejinović i Mersudin Ahmetović.

17311410_10211414088885930_184069329_o

Sadržajno prvo poluvrijeme bolje otvaraju naši igrači. Hebibović je ubacio sa desne strane u 5. minuti, a Said Husejinović efektnim udarcem glavom postiže gol za vodstvo Bordo kluba. Nekoliko minuta poslije, Adilović se istakao dobrom intervencijom, a igrala se 15. minuta kada je Travnik došao do izjednačenja. Jusufbašić je preciznim udarcem postigao gol za 1:1. Do kraja prvog dijela po dvije dobre prilike na obje strane. Za Travnik je oba puta pokušao Smajić, a na drugoj strani, Hebibović i Radovac su bili u prilici, ali nije bilo promjene rezultata.

17311789_10211414071565497_171880122_o

Drugo poluvrijeme otvara Husejinović svojim udarcem iz slobodnog udarca, kojeg zaustavlja golman Travnika. Zasluženi drugi gol na utakmici igrači Sarajeva postižu u 55. minuti. Ahmetović je iskoristio grešku odbrane gostiju i postigao svoj prvi gol u proljetnom dijelu sezone. Svega nekoliko minuta poslije, Travnik dolazi do ponovnog poravnanja rezultata. Kadrić se najbolje snalazi u šesnaestercu Sarajeva i matira Adilovića. U nastavku je Sarajevo imalo dobru priliku preko Hebibovića, čiji udarac sa distance zaustavlja golman Đurić. Nekoliko minuta poslije, Liivak nije uspio da zahvati ubacivanje Hebibovića.

Sarajevo se ukupnim rezultatom 4:2 plasiralo u polufinale Kupa BiH, a prve utakmice naredne runde najmasovnijeg klupskog takmičenja u našoj državit igrait će se sredinom mjeseca aprila.

17357160_10211414116086610_1341350757_o

NK Travnik 2:2 FK Sarajevo

Stadion "Pirota" u Travniku, gledalaca: 800, glavni sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: Đurić, Hasanhodžić, Goloman, Pekija, Jusufbašić (NK Travnik), strijelci: Husejinović 5', Ahmetović 55' (FK Sarajevo), Jusufbašić 15', Kadrić 60' (NK Travnik).

NK Travnik: Đurić, Nuhić (od 46. minute Mamuša), Hasanhodžić, Čurić, Jusufbašić, Alispahić, Pekija, Kadrić, Goloman (od 69. minute Đogić), Čivić, Smajić (od 54. minute Torlak). Trener: Osmo Bajrić.

FK Sarajevo: Adilović, Hodžić, Kadušić, Rustemović, Kovačević, Husejinović, Hebibović, Balić, Radovac (od 72. minute Ivetić), Anđušić (od 61. minute Liivak), Amer Bekić (od 50. minute Ahmetović). Trener: Mehmed Janjoš.

1. HŠK Zrinjski 8 0 1 19:7 24
2. FK Željezničar 6 1 2 14:6 19
3. NK Široki Brijeg 5 1 3 13:6 16
4. FK Krupa 4 3 2 9:7 15
5. FK Sarajevo 4 2 3 15:7 14
6. FK Mladost DK 4 2 3 11:11 14
7. FK Borac 4 1 4 7:8 13
8. FK Radnik 3 1 5 7:15 10