FK Sarajevo Home           |    Kontakt   /   EN | BS

FK Sarajevo učesnik 7.G-Drive međunarodnog turnira U17 Sarajevo

13.06.2018 u 14:35h

FK Sarajevo učesnik 7.G-Drive međunarodnog turnira U17 Sarajevo

U17 selekcija Fudbalskog kluba Sarajevo učesnik je 7. G-Drive međunarodnog turnira u Sarajevu, koji će biti održan na stadionu “Otoka” i Centru za edukaciju, sport i rekreaciju „Safet Zajko“, pod sloganom “Igraj fudbal, živi život”. Pored Bordo omladinaca, svoje mjesto na ovom turniru naći će i ekipe “Željezničar”, “Vojvodina”, “Maribor”, “Osijek”, “Budućnost”, „Vardar“ i “Universitatea Craiova”. 

„Polaznici Akademije FK Sarajevo već tradicionalno učestvuju na ovom turniru, koji je izuzetno kvalitetan i  okuplja ekipe iz regiona i Evrope. Mi smo osvajači posljednje dvije godine na ovom turniru, i radujemo se što ćemo i ove godine imati priliku odbraniti naslov pobjednika. Nastupit ćemo s momcima koji su 2001. i 2002. godište, s tim da će obzirom na učešće na turniru na Zlatiboru, dva ili tri igrača dobiti poštedu, a ostali će biti na raspolaganju.“ – Izjavio je Sanjin Alagić, šef Akademije FK Sarajevo.

Ekipe će biti podijeljene u dvije grupe, te će se pobjednici obje grupe međusobno sastati u finalu turnira, dok će drugoplasirane ekipe odlučivati o trećem i četvrtom mjestu. 

Fudbalski klub Sarajevo nalazi se u grupi „A“ s ekipama “Universitatea Craiova”,  “Budućnost” i “Osijek”. Prva utakmica našeg kluba na rasporedu je na stadionu „Otoka“ u ponedjeljak, 18. juna u 11 sati protiv ekipe „Universtitatea Craiova“, dok se utakmica protiv „Budućnost“ igra u utorak 19. juna u 12:30 sati na stadionu „Otoka“. Posljednja utakmica našeg tima u grupnoj fazi igra se u srijedu, 20. juna u 10:30 sati na stadionu „Safet Zajko“.

 Vrijedi istaći da se utakmica za treće mjesto igra 21. juna, na stadionu „Otoka“ s početkom u 10:30 sati, dok je finale na rasporedu isti dan u 12:30 sati takođe na stadionu „Otoka“.


Tabela

1. FK Željezničar 4 1 1 10:4 13
2. NK Široki Brijeg 3 2 0 10:2 11
3. FK Sarajevo 3 2 1 13:7 11
4. FK Radnik 2 4 0 7:4 10
5. NK Čelik 3 1 2 5:9 10
6. FK Krupa 2 3 1 12:8 9
7. FK Sloboda 2 1 2 3:3 7
8. HŠK Zrinjski 2 0 3 6:8 6
9. NK GOŠK 1 2 3 7:12 5
10. FK Tuzla City 1 1 4 3:7 4
11. FK Zvijezda-09 0 3 2 4:8 3
12. FK Mladost DK 0 2 4 3:11 2