FK Velež 0:3 FK Sarajevo

30.04.2016 u 18:56h

Sarajevo je savladalo Velež na današnjoj utakmici 27. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica na stadionu u Vrapčićima završena je rezultatom 3:0, u korist Sarajeva, a u strijelce su se upisali Harba, Okić i Duljević.

Bordo klub je otklonio sve dileme kada je u pitanju pobjednik utakmice u prvom poluvremenu. Već u 5. minuti utakmice Sarajevo je povelo. Duljević je ubacio iz kornera, a Harba matirao Bobića na gol liniji. Odmah nakon toga, Almir Bekić je pokušao, no istakao se golman domaće ekipe. Bobić je i tri minute poslije dobro intervenisao poslije udarca Emersona, a u 13. minuti Okić je šutirao umalo pored gola.

U 21. minuti, novi gol. Duljević je ponovo u ulozi asistenta, a Okić glavom postiže drugi gol na utakmici. Sjajnu priliku za naš klub propustio je Almir Bekić u 27. minuti, kada iz slobodnog udarca dobro šutira, ali lopta samo pogađa stativu. Do kraja prvog poluvremena, kapiten našeg tima, Haris Duljević, uspio je postići još jedan gol. Igrala se 41. minuta, kada je Duljević preciznim udarcem matirao golmana Veleža na dodavanje Bobića.

13077268_10208197779438912_1851859147_n

Na početku drugog poluvremena ponovo je u prilici bio Duljević. Njegov udarac u 51. minuti završava na okviru gola, a prvu priliku za Velež je u narednom napadu imao Rovčanin, koji je pogodio prečko gola Delača. Naš golman, zamijenio je na poluvremenu utakmice Pavlovića, te je tako nakon višemjesečnog odsustva zbog povrede koljena ponovo upisao minutažu.

U 63. minuti, Čataković se dobro izborio za loptu, pronašao Mihojević, ali naš mladi fudbaler sa vrha šesnaesterca šutira preko gola Veleža. Čataković, koji je početkom drugog poluvremena zamijenio Duljević, je minutu poslije snažno šutirao iz slobodnog udarca, no lopta odlazi preko prečke.

Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene, te su naši fudbaleri upisali novu pobjedu. U narednom kolu, Sarajevo dočekuje Mladost iz Doboja kod Kaknja, a utakmica se igra u srijedu, 4. maja sa početkom u 17 sati na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.

Stadion u Vrapčićima, gledalaca: 1.000, sudija: Ilija Živković, žuti kartoni: Barbarić, Mihojević (FK Sarajevo), strijelci: Harba 5’, Okić 22’, Duljević 41’ (FK Sarajevo).

FK Velež: Bobić, Alikadić, Jakirović, Mahinić, Kodro (od 15. minute Isić), Serdarević (od 83. minute Tatar), Rovčanin, Jakupović, Ćemalović, Lukomirak i Papaz (od 45. minute Hajdarević).

FK Sarajevo: Pavlović (od 45. minute Delač), Kadušić, Almir Bekić, Kovačević (od 70. minute Gljiva), Barbarić, Radovac, Mihojević, Emerson, Harba, Duljević (od 54. minute Čataković) i Okić.