FK Željezničar 2:1 FK Sarajevo | Bordo klub žali za propuštenim šansama

19.05.2018 u 20:37h

U posljednjoj premijerligaškoj utakmici u tekućoj sezoni Sarajevo je poraženo na Grbavici. Utakmica 10. kola BH Telecom Premijer lige BiH završena je rezultatom 2:1 u korist domaćina.

U drugoj minuti utakmice lopta je došla do Hebibovića, koji je šutirao preko gola, a šest minuta poslije prvi gol na susretu. Zakarić je ubacio, a Zajmović je uspio glavom postići gol za vodstvo Željezničara. Nedugo zatim, Ahmetović je ukrao jednu loptu, trčao sam na Fejzića, međutim spetljao se te je propala dobra prilika za naš klub. U 32. minuti Željezničar je stigao do drugog gola. Zakarić je ubacio, a Ubiparip iz nedozvoljene pozicije pogodio, ipak sudijska postava je priznala pogotak. Do kraja prvog dijela Sarajevo je stiglo do gola. Velkoski je ubacio iz kornera, a Adukor sjajno glavom pogodio.

IMG_20180519_191558

Bordo tim je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela imao dva dalekometna pokušaja. Prvo je u prvoj minuti sudijske nadoknade opasan pokušaj Alena Mustafića zaustavio Irfan Fejzić da bi minutu kasnije svoj udarac isprobao i krilni fudbaler koševskog premijerligaša Emir Halilović, no on je šutirao preko gola.

U 63. minuti susreta Sarajevo imalo veliku šansu. Nakon centaršuta Velkoskog, Rahmanović je glavom šutirao, no Fejzić je intervenisao. Minutu kasnije Velkoski se sjajno oslobodio Osmankovića i šutirao lijevom nogom, ali lopta je otišla preko gola golmana domaćih da bi u 66. minuti susreta prizeman pokušaj Hodžića otišao pored gola. Sarajevo je u 78. minuti imalo još jednu odličnu šansu. Velkoski je uposlio Hebibovića koji je izašao sam iskosa sa desne strane na Fejzića koji mu je odbranio udarac, a tri minute kasnije opasan pokušaj Halilovića je golman Željezničara odbio u korner.  Do kraja je Sarajevo pokušalo doći do izjednačenja, a u petoj minuti sudijske nadoknade Rahmanović je pogodio stativu, te nije bilo promjene rezultata.

FK Željezničar 2:1 FK Sarajevo

Stadion "Grbavica", gledatelja: 4.000, sudija: Mulahasanović Adis (Sarajevo), žuti kartoni: Mustafić (FK Sarajevo), strijelci: 1:0 Zajmović (10), 2:0 Ubiparip (32), 2:1 Adukor (37).

FK Željezničar: Fejzić, Žerić (79. Projić), Graovac, Osmanković, Mehremić, Blagojević, Šabanadžović (72. Hajdarević), Zeba (44. Ramović), Zakarić, Zajmović, Ubiparip. Trener: Admir Adžem.

FK Sarajevo: Pavlović, Hebibović, Adukor, Mujakić, Šabanović (46. Hodžić), Stanojević, Mustafić (46. Rahmanović), Kuzmanović, Halilović, Velkoski, Ahmetović. Trener: Husref Musemić.

1. FK Sarajevo 13 4 2 43:15 43
2. HŠK Zrinjski 12 2 5 30:16 38
3. NK Široki Brijeg 7 9 3 22:13 30
4. FK Željezničar 8 4 7 28:22 28
5. FK Sloboda 8 4 7 13:13 28
6. FK Mladost DK 7 5 7 22:26 26