Gol Husejinovića dovoljan za pobjedu.

25.06.2012 u 18:45h

FK Sarajevo je u trećoj pripremnoj utakmici u Sloveniji, savladao favoriziranu ukrajinsku ekipu Tavryu sa 1:0.

U prvom poluvremenu, Tavrya je imala nešto više od igre, a tim sa Koševa je prijetio iz opasnih polukontri i kontri i imao je bolje šanse nego ukrajinski prvoligaš.

Iz jedne brze kontre, u 20. minuti Husejinović je pogodio za 1:0 i vodstvo Sarajeva, a do kraja poluvremena Ukrajinici su najbolju šansu imali preko Shindera u 31. minuti, ali je njegov dobar udarac odbranio Adilović.

I Sarajevo je u 35. minuti izvelo opasan napad, ali je odbrana Tavrye u posljedni čas otklonila opasnost, pa je ostalo 1:0. Čomor je u finišu prvog dijela imao još jednu dobru priliku, ali je njegov udarac izblokiran, pa se na odmor otišlo vodstvom bordo tima.

U 57. minuti, nova velika šansa za Sarajevo; Suljić je odlično prošao, uposlio Čomora, koji iz čiste situacije ne pogađa gol Ukrajinaca. Gabovda je na drugoj strani, u dva navrata dobro šutirao, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Rezervista Diatta je imao veliku priliku sredinom drugog poluvremena, ali Yezersky sa gol linije izbacuje njegov udarac.

Do kraja utakmice, bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane, Ukrajinci su u samom finišu pogodili i stativu, ali se rezultat nije mijenjao. Sarajevo je tako zabilježilo i drugu pobjedu na pripremama, protiv favorizovanog ukrajinskog kluba, koji je u prva dva pripremna meča ostvario dvije ubijedljive pobjede. Protiv Mure rezultat je glasio 5:1 za Tavriyu, a protiv Admire iz Austrije 5:2.

U prvom poluvremenu su nastupali: Adilović, Gujić, Belošević, Torlak, Tatomirović, Čomor, Sesar, Husejinović, Suljić, Zlatković i Krpić.

U drugom poluvremenu priliku su dobili Dupovac, Šunjevarić, Tadejević, Karamatić, Haskić, Sesar, Zlatković. Iz igre su izašli: Torlak, Husejinović, Belošević, Suljić, Krpić, Handžić, Diatta.