Golovima Amera Bekića Sarajevo savladalo Travnik na Koševu

08.03.2017 u 17:38h

Fudbaleri Sarajeva ugostili su danas Travnik na Koševu, u sklopu 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Utakmica na Koševu završena je pobjedom Sarajeva rezultatom 2:0, a oba gola postigao je Amer Bekić.

Prvo poluvrijeme utakmice odlično otvaraju naši igrači. Igrala se treća minuta kada je Sarajevo došlo do vodstva. Duljević je odlično pronašao Amer Bekića, koji preciznim udarcem postiže gol za vodstvo Sarajeva. Na drugoj strani, deset minuta poslije, Travnik je u dva puta šutirao, ali je Adi Adilović na golu Sarajeva bio na mjestu. Potom je u dva navrata Crnkić bio izblokiran, a naši igrači postigli su novi gol na utakmici u 32. minuti. Duljević je uposlio Kadušića, koji prizemno loptu šalje u peterac, gdje je Amer Bekić na mjestu i postiže svoj drugi gol na utakmici.

14889867291523

Sve teže stanje terena otežalo je igračima igru u drugom poluvremenu. Travnik je prijetio preko Hasanhodžića, a na drugoj strani Amer Bekić je imao dvije prilike za Sarajevo, koje nisu donijele promjenu rezultata. Ahmetović, koji je zamijenio Amera Bekića krajem drugog dijela imao je dobru priliku, no čini se njegov udarac glavom zaustavlja igrač Travnika rukom, ali se pištaljka glavnog sudije nije oglasila.

Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata, te su naši fudbaleri upisali novu, zasluženu pobjedu. Uzvratna utakmica između Sarajeva i Travnika igrat će se u srijedu, 15. marta na stadionu “Pirota” u Travniku, a prije tog susreta, Bordo klub će u subotu u 15 sati na Koševu dočekati ekipu Širokog Brijega.

1/4 finale Kupa BiH: FK Sarajevo 2:0 NK Travnik

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 1.000, sudija: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Rustemović (FK Sarajevo), Pekija (NK Travnik), strijelci: Amer Bekić 3’, 32’ (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Adilović, Kadušić, Almir Bekić, Kovačević, Mihojević, Rustemović, Sarić, Duljević, Crnkić (od 68. minute Anđušić), Liivak (od 58. minute Hebibovć) i Amer Bekić (od 79. minute Ahmetović). Trener: Mehmed Janjoš.

NK Travnik: Nurković, Kovač, Alispahić, Pekija, Hasanhodžić, Civić (od 79. minute Mamuša) Nuhić, Jusufbašić, Goloman (od 67. minute Goloman), Smajić (od 87. minute Đogić) i Kadrić. Trener: Osmo Bajrić.

1. FK Sarajevo 10 3 1 33:9 33
2. FK Željezničar 8 4 2 22:11 28
3. HŠK Zrinjski 9 1 4 22:12 28
4. NK Široki Brijeg 5 7 2 15:7 22
5. FK Radnik 4 6 4 12:11 18
6. FK Sloboda 5 3 6 8:10 18
7. NK Čelik 4 6 4 13:17 18
8. FK Mladost DK 4 4 6 13:22 16