Hebibović i Novaković pogađali za pobjedu protiv Širokog Brijega

11.03.2017 u 17:43h

Fudbaleri Sarajeva upisali su i desetu pobjedu za redom. Na današnjoj utakmici 21. kola BH Telecom Premijer lige BiH, izabranici Mehmeda Janjoša jako dobrom igrom upsjeli su savladati Široki Brijeg rezultatom 2:0.

Odlično prvo poluvrijeme donijelo je mnoštvo prilika, naročito pred golom Širokog Brijega. Bordo klub je sjajno otvorio utakmicu. Hebibović je preciznim udarcem pogodio za vodstvo Sarajeva u 7. minuti, a asistenciju je upisao Elvis Sarić. Nedugo zatim, Novaković je glavom šutirao preko gola, a Ahmetović je lijevom nogom prizemno šutirao u 13. minuti, no lopta odlazi umalo pored desne stative.

Nekoliko minuta poslije, Almir Bekić je izvrsno pronašao Hebibovića, čiji udarac krajnjim naporima brani golman gostujućeg tima. Potom je svoj udarac isprobao i Crnkić, ali nije bilo promjene rezultata, a blizu drugog gola bio je i Duljević, koji nakon sjajnog driblinga šutira preko gola. Na drugoj strani, najbolje prilike za Široki Brijeg imali su Zlomislić i Lončar, čiji dalekometni udarci nisu uspjeli savladati Bojana Pavlovića.

U prvim minutama drugog dijela Široki je dva puta prijetio sa distance, a naši fudbaleri su imali dobru priliku preko Duljevića, koji šutira pored stative poslije dobrog prodora po desnoj strani. Veliku priliku Sarajevo je imalo u 67. minuti. Hodžić je uposlio Hebibovića, koji prolazi Bralića, ali šutira u dobro postavljenog Bilobrka na golu Širokog Brijega. Do zasluženog, drugog gola na današnjoj utakmici Sarajevo stiže u 72. minuti. Duljević je sjajno ubacio iz kornera, a Novaković je odličnim udarcem glavom povećao prednost Sarajeva.

Svega nekoliko minuta poslije, Sarajevo je moglo i do trećeg gola. Hebibović izlazi sam pred Bilobrka, no golman gostiju izlazi kao pobjednik iz tog duela. Do kraja susreta, Sarajevo je imalo još jednu veliku priliku, kada je Ahmetović iz dobre pozicije šutirao u golmana. U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Slobodi u Tuzli, a prije toga na rasporedu je uzvratna utakmica 1/4 finala Kupa BiH, u kojoj će Sarajevo gostovati Travniku. Podsjećamo, prva utakmica je završena na Koševu pobjedom Sarajeva rezultatom 2:0.

FK Sarajevo 2:0 NK Široki Brijeg

Olimpijski stadion »Asim Ferhatović-Hase«, gledalaca: 5000, glavni sudija: Ognjen Valjić, žuti kartoni: Sarić (FK Sarajevo), strijelac: Hebibović 7', Novaković 72' (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Almir Bekić, Novaković, Mihojević, Sarić, Ivetić, Duljević (od 88. minute Anđušić), Crnkić (od 82. minute Amer Bekić), Hebibović (od 78. minute Balić), Ahmetović. Trener: Mehmed Janjoš.

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Ćorić, Bralić, Barišić, Marković (od 67. minute Menalo), Zlomislić, Sesar, Marina (od 40. minute Lončar), Sivrić (od 46. minute Krstanović), Čorluka, Wagner. Trener: Goran Sabljić.

1. FK Sarajevo 0 0 0 0:0 0
2. NK Čelik 0 0 0 0:0 0
3. NK GOŠK 0 0 0 0:0 0
4. NK Široki Brijeg 0 0 0 0:0 0
5. FK Borac 0 0 0 0:0 0
6. FK Željezničar 0 0 0 0:0 0
7. HŠK Zrinjski 0 0 0 0:0 0
8. FK Radnik 0 0 0 0:0 0