Hurtić: Zasluženo smo pobijedili, okrećemo se derbiju

17.04.2016 u 23:05h

Po završetku današnje ligaške utakmice, u kojoj je FK Sarajevo savladalo Vitez na gostujućem terenu razultatom 3:1, održana je press konferencija u prostorijama Gradskog stadiona u Vitezu. Trener Fudbalskog kluba Sarajevo, Almir Hurtić, istakao je svoje zadovoljstvo nakon nove, četvrte uzastopne pobjede našeg prvog tima.

"Prije svega bih se zahvalio Vitezu na gostoprimstvu. Sve je bilo danas korektno, iako je ova utakmica bila izuzetno važna za oba kluba. Danas je za nas bila veoma bitna utakmica, neki igrači su bili u mislima negdje drugo, a ne na današnjoj utakmici što se osjetilo na otvaranju utakmice i prvom poluvremenu. Nije to bilo onako kako smo se dogovorili. Vitez nam nije stvorio neke šanse, ali su dobro stajali na terenu i mogu da pohvalim današnjeg protivnika, jer su ekipa koja se voli nadigravati. Drugo poluvrijeme smo otvorili da ne može bolje, dva brza gola, to je, mislim, okrenulo utakmicu u našu korist. Napravili smo na poluvremenu jednu izmjenu, koja je odmah urodila plodom i to je po meni okrenulo utakmicu na našu stranu, te smo danas mislim zasluženo pobijedili Vitez", kazao je Hurtić.

Fudbalski klub Sarajevo u narednom kolu na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” dočekuje FK Željezničar. Utakmica protiv gradskog rivala se igra u nedjelju, 24. aprila tekuće godine, sa početkom u 17 sati. Pridružite se našem facebook događaju: FK Sarajevo – FK Željezničar.