Husejinović pogodio za pobjedu Sarajeva protiv Olimpica na Otoci

04.03.2017 u 18:54h

Fudbaleri Sarajeva došli su do nove, jako bitne pobjede. Na današnjoj utakmici 20. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, naši igrači savladali su na gostujućem terenu Olimpic rezultatom 1:0, a pobjedonosni gol postigao je Said Husejinović.

Sarajevo je agresivno započelo utakmicu, no prvu priliku imaju domaći igrači. Karić je šutirao glavom, a Pavlović odbranio. Potom je Olimpic imao i prilike preko Vrdoljaka i Svrake, ali nije bilo opasnosti po gol Sarajeva. Sarajevo je prvi put zaprijetilo u 17. minuti. Husejinović je lijepo proigrao Hebibovića, koji iz dobre pozicije šutira pored gola. Svoju priliku je potom imao i Husejinović, a naša desetka je u 35. minuti pokušala pronaći Ahmetovića, no napadač Bordo kluba ne stiže do lopte. Na poluvrijeme igrači su otišli pri rezultatu 0:0.

14886434168866

Do vodstva Bordo klub stiže u 60. minuti. Hebibović je probio po desnoj strani, uposlio Husejinovića, koji udarcem lijeve noge dovodi Sarajevo u vodstvo. Od tog trenutka, naši fudbaleri stvorili su još veliki broj prilika. Preko Crnkića, Hebibovića i Sarića, Sarajevo je moglo do još jednog gola, ali nije bilo promjene, te su izabranici Mehmeda Janjoša ostvarili sedmu uzastopnu pobjedu u BH Telecom Premijer ligi BiH.

U narednom kolu, naše Sarajevo dočekat će Široki Brijeg, a utakmica na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” se igra u subotu, 11.3, sa početkom u 15 sati.

FK Olimpic 0:1 FK Sarajevo

Stadion “Otoka”, gledalaca: 2.200, glavni sudija: Admir Šehović, žuti kartoni: Svraka, Vrdoljak, Kojić, Osmanović (FK Olimpic), strijelac: Husejinović (FK Sarajevo).

FK Olimpic: Bandović, Bevab, Osmanović, Vrdoljak, Karić, Kojić, Čolić, Pehar (od 55. minute Pršeš), Govedarica, Bogdanović (od 66. minute Vukomanović), Svraka (od 82. minute Plakalo). Trener: Faruk Kulović.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Novaković, Sarić, Crnkić (od 90. minute Anđušić), Husejinović (od 71. minute Kovačević), Hebibović (od 83. minute Liivak), Mihojević, Almir Bekić, Ahmetović i Ivetić. Trener: Mehmed Janjoš.