Kouadio strijelac za Travnik, Bosna završila polusezonu na šestom mjestu

23.11.2015 u 12:35h

Naš partnerski klub, Nogometni klub Bosna Visoko kao šestoplasirana ekipa okončao je jesenji dio Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Fudbaleri Bosne su u posljednjem kolu upisali poraz na domaćem terenu od GOŠK-a, no, poraz od kluba iz Gabele nije pokvario odličan dojam Bosne ove jeseni. Ova mlada ekipa, sastavljena od velikog broja igrača, koji su ponikli u omladinskom pogonu Fudbalskog kluba Sarajevo, ostvarila je učinak od sedam pobjeda, sedam poraza, te jednog nerješenog rezultata, a ove jeseni, za Bosnu su nastupila i tri igrača posuđeni od strane Bordo kluba.

Mladi ofanzivci, Tarik Handžić, Amar Burović i Ildar Klarić nosili su dres Bosne u posljednjem mjesecima, a najviše nastupa u jesenjem dijelu sezone upisao je Tarik Handžić. Pomenuti ofanzivac nastupio je na 12 utakmica, postigavši pri tome jedan gol. Vrijedi istaći da je Ildar Klarić igrao na sedam utakmica, dok je Amar Burović sakupio četiri nastupa. Spomenimo i to da je poslije odigranih utakmica 15. kola uslijedila zimska pauza u Prvoj ligi Federacije Bosnei Hercegovine, a krajem februara 2016. godine, Bosna otvara proljetni dio prvenstva domaćom utakmicom protiv Čapljine.

11039799_1204909272856294_8257839541017452976_n

Proteklog vikenda, igrači koji se nalaze na posudbi od strane Fudbalskog kluba Sarajevo u drugim klubovima zabilježili su nove nastupa za svoje klubove. Novi Pazar je kao gost poražen od Partizana rezultatom 3:0, a Miroljub Kostić odigrao je svih devedeset minuta. Radoš Protić ovog puta nije upisao nastup.

Igrači Travnika odigrali su nerješeno sa Širokim Brijegom, u sklopu 16. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na pomenutom gostovanju za ekipu Travnika u strijelce se upisao Germain Kouadio, koji je postigao gol za konačan rezultat 2:2, a vrijedi istaći da je Rijad Kobiljar u igru ušao u 69. minuti utakmice. Nemanja Anđušić je sa klupe posmatrao utakmicu i nije upisao nastup.

U narednom kolu Novi Pazar dočekuje Jagodinu, dok će Travnik gostovati našem Sarajevu na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.