Krpić i Husejinović za pobjedu FK Sarajevo

07.05.2012 u 09:19h

Posljednji meč 26. kola Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović - Hase, odigran je sinoć između ekipa FK Sarajevo i HŠK Zrinjski. Ekipa Sarajeva napadala je od samog početka, dok su gosti igrali dosta defanzivno u prvom dijelu utakmice.

Dokaz tome je činjenica da je domaći tim u okvir gola prvi put šutirao tek u 32. minuti. Husejinović je pokušao sa nekih 35 metara, ali Melher hvata tu loptu. Inače, prva ozbiljnija situacija pred golom gostiju desila se u 26. minuti. Belošević iz prekida pronalazi Torlaka, koji loše šutira. Dvije minute kasnije, Tatomirović odlično centrira sa desne strane, Melher loše interveniše, ali Trebinjac ne stiže na vrijeme da bi ugrozio gol protivnika.

U 42. minuti, najbolji pojedinac na terenu, Said Husejinović, povlači loptu sa sredine. Njegov centar-šut sa 20 metara pronalazi Krpića, koji natrčava i sa nekih 11-12 metara iskosa s desne strane pogađa za vodstvo FK Sarajevo.

Samo tri minute kasnije, Husejinović je ponovo u centru dešavanja. Opet je sjajno povukao, ušao u kazneni prostor i sa nekih 15 metara zakucao loptu pod prečku Zrinjskog. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 2:0.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu imali su igrači Zrinjskog. U 57. minuti Bekić šutira glavom, uspijeva da savlada Adilovića, ali Zrnanović izbacuje loptu sa gol linije, te tako spašava mrežu Bordo tima.

Igrači FK Sarajevo su u nastavku prepustili terensku inicijativu igračima Zrinjskog, no oni ne uspijevaju stvoriti neku veću opasnost po gol Adilovića. Utakmica je završena zasluženom pobjedom FK Sarajevo od 2:0.

Vrijedno je spomena da je Edin Husić dobio svoj treći žuti karton, zbog čega propušta naredni susret koji se igra već u srijedu na Otoci protiv ekipe Olimpica.

Sarajevo: Adilović, Tatomirović, Zrnanović, Torlak, Belošević, Husejinović (od 70. Bajraktarević), Sesar, Husić (od 64. Čomor), Trebinjac (od 78. Matko), Haskić, Krpić - Trener: Dragan Jović