Matko i Haskić za pobjedu protiv Olimpica

26.03.2012 u 20:17h

Na pomoćnom terenu Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović-Hase" rezerve FK Sarajevo i FK Olimpic odigrale su prijateljski susret.

Zanimljiva nogometna predstava pokazala je mnoštvo dobrih prilika. Kranji rezultat je glasio 3:2 u korist Bordo ekipe.

Za FK Sarajevo su nastupili: Pantić/Plakalo, Diatta, Dupovac, Trebinjac, Kenan Handžić, Bajraktarević, Faris Handžić, Huseinović, Čomor, Matko, Haskić. Priliku su još dobili talentovani juniori Bajramović, Muharemović i Čiva.

Na samom početku utakmice igrači Olimpica su propustili odličnu priliku. Nakon greške Čomora, Durak šutira iz daljine, ali njegov udarac odlazi preko gola Pantića.

Samo nekoliko minuta poslije igrači Olimpica su bili opet blizu pogotka. Bučan preciznim dodavanjem proigrava Duraka. Napadač gostiju šutira, ali njegov udarac blokira Trebinjac i lopta od prečku odlazi u gol aut.

Novi igrač FK Sarajevo, Said Huseinovič, je dio svoj potencijala pokazao u 10. minuti. Uzeo je loptu, izbacio dva igrača Olimpica, ušao u šesnaesterac, šutirao, ali njegov udarac igrači Olimpica uspijevaju da blokiraju i lopta od prečku odlazi u korner.

U 20. minuti Matko odlično proigrava Haskića, koji izlazi sam ispred bivšeg golmana FK Sarajevo Dine Hamzića. Haskić je šutirao, ali Hamzić odličnom intervencijom izbacuje njegov udarac.

Do kraja prvog poluvremena igrači FK Sarajevo su pretežno držali loptu u svojim redovima. Prvu ozbiljnu priliku imao je Kenan Handžić u 28. min. Huseinović i Bajraktarević su kombinovali po desnoj strani i posljednji je ubacio u šesnaesterac. Na njegovu loptu natrčava Handžić, koji direktno šutira u golmana Olimpica. U 38. minuti postignut je i prvi pogodak na utakmici. Čomor je prošao po desnoj strani, ubacio za Matka koji prizemnim udarcem pogađa gol Olimpica. Sa rezultatom 1:0 igrači su otišli na odmor.

Odmah na početku drugog poluvremena strijelac prvog pogotka, Matija Matko, odličnim udarcem šutira sa vrha šesnaesterca. Njegov udarac golman Olimpica krajnjim naporima izbacuje u korner.

U 55. minuti igrači Olimpica su izjednačili. Đurić je šutirao sa lijeve strane šesnaesterca i postigao pogodak za goste.

Nakon 5 minuta igranja igrači Sarajeva su ponovo bili u vodstvu. Haskić ulazi u šenaesterac gdje ga nepropisno ruši golman Olimpica. Loptu je uzeo Matija Matko i sigurnim udarcem sa jedanaest metara postigao svoj drugi gol na današnjoj utakmici.

Samo nekoliko minuta nakon pogotka Matka, Nermin Haskić se upisuje u strijelce. Said Huseinović uzima loptu na centru. Poslije solo prodora od 30m, u kojem je prošao dva igrača Olimpica, odličnim dodavanjem pronalazi Haskića, koji efektnim udarcem povećava vodstvo Bordo ekipe.

Posljednji pogodak postigli su gosti sa Otoke. Trebinjac loše procjenjuje let lopte nakon slobodnog udarca i njegovu grešku iskoristio je Đurić, koji postiže svoj drugi gol danas.