Minimalan poraz od BATE Borisova

09.08.2019 u 09:38h

FK Sarajevo u prvom susretu u okviru trećeg kola kvalifikacija Evropa lige u Zenici dočekao je FK BATE Borisov. Utakmica odigrana na stadionu Bilino polje završena je rezultatom 1:2. Strijelac jedinog pogotka za Bordo tim bio je Handžić, dok su pogotke za BATE postigli Baga i Moukam.

Početni sastav FK Sarajevo: Kovačević, Lazić, Šerbečić, Letić, Hebibović, Velkoski, Đokanović, Tatar, Gavrić, Milanović, Handžić.

Gosti iz Bjelorusije su u vodstvo došli u 19. minuti nakon prodora po lijevoj strani i asistencije Moukama za Bagu, koji je pospremio loptu u mrežu za 0:1.

Sarajevo je potom ozbiljnije zaprijetilo prizemnim šutem Tatara u 25. minuti, a lopta je nakon udarca Handžića deset minuta kasnije otišla preko gola. Handžić je i u 37. minuti iz još bolje situacije šutirao glavom pored gola, a malo kasnije Milanović je propustio najbolju priliku kada mu je lopta pobjegla u gol-aut. U prvom poluvremenu, delegat utakmice Tugomir Frajman zbog topovskih udara i upotrebe pirotehničkih sredstava najavio je mogućnost pražnjena jednog dijela tribine zapad.

U 72. minuti Moukam sa bijele tačke ponovo dovodi BATE u vodstvo.

Oko 77. minute došlo je do prekida utakmice budući da glavni sudija utakmice Alexandre Boucaut iz Belgije nije želio više tolerisati ubacivanje pirotehničkih sredstava u teren. Nakon vijećanja s delegatom i pomoćnicima poslije nekoliko minuta odlučio je nastaviti utakmicu i privesti je kraju.

U 79. minuti Haris Handžić dolazi do prvog pogotka Sarajeva i smanjuje prednost BATE Borisova na 1:2, čime i bilježimo konačni rezultat utakmice.

Revanš utakmice Bordo tim protiv BATE Borisova odigrat će 15.avgusta.