Najbrži gol sezone za pobjedu Sarajeva protiv Slobode

05.05.2017 u 21:58h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su novu pobjedu. Golom Nermina Crnkića, izabranici Mehmeda Janjoša pobijedili su tuznalsku Slobodu rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 7. kola doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine, čime su zasjeli na prvo mjesto ligaške tabele.

Prvo poluvrijeme ponudilo je nekoliko prilika, naročito pred golom Slobode. Odmah na otvaranju utakmice, Sarajevo dolazi do vodstva. Igrala se tek 20. sekunda utakmice, kada je Kadušić osvojio loptu na desnoj strani, uposlio Duljevića, koji sjajno dodaje do Crnkića, čiji udarac završava iza leđa golmana Slobode.

IMG_20170505_210009

Svoj najbolji period u prvom dijelu Sloboda je imala upravo u uvodnim minutama, nakon gola Sarajeva. Redom su sa distance šutirali Ziljkić i Subić, a Zec je mogao poravnati rezultat, no sjajnom intervencijom Novaković izbija loptu. Deset minuta poslije, Mihojević je šutirao preko gola sa vrha šesnaesterca.

U 21. minuti, dobra prlika za Sarajevo. Hebibović je ubacio iz kornera, Crnkić produžio, a Mihojević zakasnio na loptu. Potom je Hebibović u dva navrata šutirao iz dobre pozicije, no nije bilo promjene rezultata. Svoj udarac je isprobao i Duljević, koji je šutirao sa distance, ali golman Slobode hvata loptu. U posljednjim minutama prvog dijela, udarac Mihojevića je izblokiran, a potom je i Kovačević šutirao glavom poslije jednog kornera preko gola, a Sarajevo je vrlo dobru priliku propustilo i preko Hebibovića. Naš krilni napadač sa deset metara šutira snažno, no brani Muminović.

Na otvaranju drugog dijela, dobra prilika za Sarajevo. Novaković se pridodao napadu, a nakon dodavanja Hebibovića, šutira sa desne strane, preko gola. Kapiten Bordo kluba, Haris Duljević, bio je još jednom u prilici. Sa 25 metara je uputio odličan udarac ka golu Slobodu, ali golman gostiju krajnjim naporima izbacuje loptu ispod prečke. Na drugoj strani Ziljkić je šutirao pored gola Pavlovića. Novu priliku gosti iz Tuzle imali su u 53. minuti. Subić je ubacio, a Tandir pogađa stativu gola Sarajeva prizemni udarcem. Deset minuta poslije, Sarajevo je moglo do drugog gola. Duljević je ponovo odlično proigrao Crnkića, koji izlazi sam pred golmana Slobode, no istakao se Muminović dobrom intervencijom. Već u narednom napadu, Kadušić je dobro šutirao sa distance, ali nema promjene.

IMG_20170505_210751

U 71. minuti, još jedna dobra prilika za Sarajevo. Mihojević se našao u dobroj poziciji nakon slobodnog udarca, no njegov udarac glavom odlazi pored lijeve stative. Nekoliko minuta poslije, Ahmetović je odlično spustio loptu za Hebibovića, čiji udarac odlazi preko gola. Pet minuta prije kraja susreta, Sarić je šutirao preko gola Slobode. Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene, te su naši prvotimci upisali novu pobjedu.

U narednom kolu, Bordo klub će gostovati Zrinjskom u Mostaru, a prije toga, Sarajevo očekuje prva utakmicama finala Kupa Bosne i Hercegovine. Naš klub će u srijedu, 10. maja, sa početkom u 18 sati na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” dočekati ekipu Širokog Brijega.

FK Sarajevo 1:0 FK Sloboda

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 3.500, sudija: Dragan Petrović, žuti kartoni: Mihojević, Ahmetović (FK Sarajevo),  Subić, Ziljkić, Škahić (FK Sloboda), strijelci: Crnkić 1’ (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Almir Bekić, Novaković, Kovačević, Mihojević, Ivetić (od 53. minute Sarić), Duljević (od 70. minute Radovac), Crnkić, Hebibović (od 85. minute Amer Bekić), Ahmetović.

FK Sloboda: Muminović, Skahić, Salihović, Todorović, Efendić, Ziljkić (od 76. minute Smajić), Subić (od 63. minute Hodžić), Grahovac (od 63. minute Stjepanović), Tandir, Hairlahović, Zec.

1. FK Sarajevo 13 4 2 43:15 43
2. HŠK Zrinjski 12 2 5 30:16 38
3. NK Široki Brijeg 7 9 3 22:13 30
4. FK Željezničar 8 4 7 28:22 28
5. FK Sloboda 8 4 7 13:13 28
6. FK Mladost DK 7 5 7 22:26 26
7. FK Radnik 5 7 7 15:17 22
8. FK Zvijezda-09 5 6 8 17:28 21