NK Široki Brijeg 2:1 FK Sarajevo | Poraz Sarajeva na otvaranju drugog dijela sezone

18.02.2018 u 19:38h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na otvaranju proljetnog dijela sezona. U posljednjoj utakmici 19. kola BH Telecom Premijer lige BiH naš klub je upisao šesti ovosezonski poraz. Gostovanje u Širokom Brijegu završeno je pobjedom domaćina rezultatom 2:1, a gol za naš klub je postigao Emir Halilović.

Upravo je naš krilni fudbaler imao prvu priliku na utakmici, kada je njegov udarac sa distance izblokiran. Potom je odbrana Širokog Brijega dobro djelovala kada je Bekić tražio Ahmetovića u šesnaestercu domaćeg tima. Široki Brijeg je došao do gola u 17. minuta, ali je isti opravdano poništen zbog očite nedozvoljene pozicije fudbalera Širokog Brijega. Sarajevo je propustilo veliku priliku u 27. minuti. Hebibović je šutirao prizemno, ali Ćorić izbacuje sa gol linije. Deset minuta poslije, Ahmetović nije stigao da šutira poslije dobrog pasa Hebibovića, a na drugoj strani Pavlović je dobro reagovao, te je izbacio loptu prije Menala.

28310267_2098217453741054_1594536424_o

Na početku drugog dijela Josip Ćorić je šutirao pored gola, a nedugo zatim Hebibović je dobro reagovao, te je izbacio loptu prije Barabana. Velkoski je isprobao svoj udarac, a nekoliko minuta poslije Sarajevo dolazi do vodstva. Lopta stiže do Halilovića, koji preciznim udarcem pogađa desni ugao gola Širokog Brijega. Igrala se tada 64. minuta.

Svega tri minute poslije Menalo poslije kornera glavom poravnava rezultat. Sarajevo je potom promašilo dvije prilike. Prvo je Rahmanović ukrao jednu loptu, te prevario golmana, ali je šutirao visoko preko gola, a potom je Halilović nanizao nekoliko igrača Širokog Brijega i šutirao pored stative. Do kraja susreta, Široki Brijeg je došao do gola. Josip Ćorić je iskoristio grešku naše odbrane, te pogodio mrežu gola Bojana Pavlovića.

U narednom kolu Sarajevo će na Koševu dočekati Radnik iz Bijeljine.

NK Široki Brijeg 2:1 FK Sarajevo

Stadion “Pecara”, gledalaca: 4.000, glavi sudija: Elvis Mujić, žuti kartoni: Rahmanović, Stanojević (FK Sarajevo), strijelci:  Halilović 64’ (FK Sarajevo), Menalo 68’, 81’ J. Ćorić (NK Široki Brijeg).

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Barišić, Bralić, Marković, D. Ćorić, J. Ćorić, Lončar, Zlomislić (od 79. minute Kožul), Baraban (od 89. minute Wagner), Čorluka, Menalo (od 90. minute Perković). Trener: Goran Sabljić.

FK Sarajevo: Pavlović, Hebibović, Bekić, Šofranac, Adukor, Sarić (od 60. minute Crepulja), Stanojević, Rahmanović (od 83. minute Hodžić), Halilović, Velkoski (od 89. minute Kuzmanović), Ahmetović. Trener: Husref Musemić.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21
8. NK Čelik 5 6 6 14:22 21