Nova tri boda protiv FK Krupa

02.03.2019 u 18:02h

U okviru 21. kola BH Telecom Premijer lige BiH Sarajevo je slavilo u susretu protiv Krupe rezultatom 2:1. Pogotke za Bordo tim su postigli Emir Halilović u 4. i Mersudin Ahmetović u 73. minuti, dok je jedini pogodak za ekipu Krupe postigao Saša Nikodijević u 36. minuti.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Šabanović, Stanojević, Lazić, Hebibović, Velkoski, Kapić, Crepulja, Halilović, Handžić, Dupovac.

Prvi pogodak postignut je u četvrtoj minuti prvog poluvremena. Hebibović šalje loptu sa desne strane Haliloviću koji je pogađa za 1:0. U narednih dvadeset minuta, Sarajevo je imalo inicijativu na terenu ali se rezultat nije mijenjao. U 26. minuti Haris Handžić nakon ubačaja Halilovića pogađa prečku. U 36. minuti Krupa stiže do izjednačujučeg pogotka preko Saše Nikodijevića.

Na samom početku drugog poluvremena šef stručnog štaba FK Sarajevo, Husref Musemić napravio je prvu izmjenu.

Umjesto Rifeta Kapića u igru je ušao Mersudin Ahmetović. Sarajevo je u nastavku prijetilo preko Lazića i Stanojevića, ali se rezultat nije mijenjao. U 60. minuti umjesto Handžića u igru je ušao Rahmanović, a samo tri minute poslije Šabanovića je zamijenio Tatar. U 73. minuti nakon odličnog prodora sa lijeve strane Halilović pronalazi Ahmetovića koji pogađa za konačnih 2:1.

U okviru 22. kola Premijer lige BiH igrače FK Sarajevo očekuje utakmica protiv ekipe Širokog Brijega. Meč je na rasporedu 10. marta u 18 sati na stadionu Pecara.

1. FK Sarajevo 19 7 5 62:20 64
2. HŠK Zrinjski 18 7 6 41:21 61
3. NK Široki Brijeg 12 14 5 34:21 50
4. FK Željezničar 13 8 10 39:30 47
5. FK Radnik 9 14 8 27:24 41
6. NK Čelik 10 9 12 27:47 39
7. FK Sloboda 10 8 13 22:29 38
8. FK Zvijezda-09 9 10 12 33:41 37