Odličnih 45. minuta dovoljno za nova tri boda

29.04.2012 u 09:38h

U okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Sarajevo pobijedio je ekipu Rudara iz Prijedora na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" rezultatom 3:1.

Sarajevo je prvo zaprijetilo na utakmici preko Haskića, koji je u 3. minuti šutirao ravno u Nikolića. Nedugo zatim sa ruba šesnaesterca pokušao je Sesar, ali lopta odlazi preko gola. U 12. minuti uslijedio je prelijep pogodak, koji je postigao Trebinjac sa 25 metara. Samo tri minute kasnije, Suljić upošljava Haskića koji je udvostručio prednost borod tima.

Tim sa Koševa nastavio je sa dominacijom nakon dva postignuta gola, a u prilikama su bili Trebinjac i Torlak, koji su šutirali malo pored stative. Husejinović je u 42. minuti pokušao sa 35 metara iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola. U finišu prvog dijela, Husić je sa 20-ak metara odličnim udarcem povečao prednost Bordo ekipe. Sa rezultatom od 3:0 igrači su otišli na odmor.

U drugo, poluvremenu Sarajevo je nastavilo sa dominacijom, ali Rudar Prijedor se uspjevao odbraniti od napada Bordo tima. Dragan Jović izvršio je nekoliko izmjena. Umjesto Haskića i Sesara u igru su ušli Kenan Handžić i Matija Matko. Svoju priliku dobio je i Faris Handžić. Jedan od najmlađih igrača u povijesti FK Sarajevo ušao je u 69. minuti umjesto Husejinovića i ovo je bio debi u prvom timu za 16-godišnjeg veznjaka.

U nastavku dobre prilike imali su Belošević i Suljić, ali je Nikolić krajnjim naporom zaustavio njihove udarce.

Jedini pogodak u mreži Adilovića postigao je Vedran Kantar, koji je sa 20-ak metara iz slobodnog udarca postigao pogodak. Do kraja susreta nije bilo večih prilika na utakmici.

"Vidjeli ste da smo nastavili igrati po sistemu toplo-hladno. Prvo poluvrijeme odigrali smo odlično, dok smo drugom pali. Moram priznati da je to prvo poluvrijeme bilo jedno od najboljih otkako sam trener Sarajeva. U drugom dijelu dao sam šansu nekim mlađim igračima, a Rudar je tada iskoristio tu jednu priliku koju je imao i dao gol", rekao je Jović.

Sarajevo - Rudar Prijedor 3:1

Strijelci: 1:0 Trebinjac (12), 2:0 Haskić (15), 3:0 Husić (45), 3:1 Kantar (83). Stadion: Asim Ferhatović Hase (Sarajevo). Sudija: Semir Kaplan. Žuti Kartoni: Husić, Belošević (Sarajevo), Kantar, Rovčanin (Rudar Prijedor)

SARAJEVO: Adilović, Torlak, Zrnanović, Tatomirović, Belošević, Trebinjac, Husić, Sesar (od 71. minute K. Handžić), Suljić, Husejinović (od 69. minute F. Handžić), Haskić (od 65. minute Matko).

RUDAR PRIJEDOR: Nikolić, Jevtić, Karić (od 46. minute Rokvić), Ramić, Janković, Žerić, Tosunović, Kantar, Rovčanin, Rastoka (od 83. minute Desnica), Sodić.