"Ostaje žal što nismo uspjeli da sačuvamo prednost"

15.05.2012 u 14:09h

Razgovarali smo sa Ivanom Sesarom i Zoranom Beloševićem i saznali kakvo je njihovo mišljenje o nedavno odigranom 99-om gradskom derbiju.

"I dva dana nakon utakmice ostaje žal što nismo uspjeli da sačuvamo rezultatsku prednost od 2:0. Ne razumijem kako smo mogli propustiti vodstvo. Najviše žalim zbog naših navijača. U sezoni bez trofeja i velikih pobjeda, opet su došli u velikom broju. Pjesma sa sjevera se čula svih 90. minuta i mnogo mi je žao što nismo uspjeli da pobijedimo za njih. Željezničar je kvalitetna ekipa i to su pokazali na derbiju.", kazao je Zoran Belošević.

"Tužan sam i razočaran nakon remija protiv Željezničara. Ušli smo u utakmicu maksimalno motivisani i otvaranje je bilo kao iz snova. Međutim, primili smo gol u najgorem mogućem trenutku i tako utakmici vratili neizvjesnost. Dekoncentracija u nastavku nas je koštala 3 boda. Žao mi je što nismo obradovali navijače koji su pružili fantastičnu podršku. Do kraja sezone nam preostaje borba za Europu. Mislim da ćemo već u narednom kolu i matematski riješiti pitanje plasmana koji vodi u Europu. Zbog trećeg žutog kartona neću nastupiti na utakmici protiv Zvijezde, ali izostanak Husejinovića, Beloševića i mene neće utjecati na igru ekipe. Siguran sam da će zamjene adekvatno odgovoriti zadacima trenera Jovića.", kazao je Ivan Sesar.

FK Sarajevo narednu utakmicu igra u nedjelju, protiv ekipe Zvijezde iz Gradačca. Utakmica na stadionu "Banja Ilidža" počinje u 17h.