Pet golova u mreži Kozare, Sarajevo se plasiralo u 1/4 finala Kupa BiH

26.10.2016 u 15:37h

U uzvratnoj utakmici 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine, igrači Fudbalskog kluba Sarajevo ostvarili su pobjedu na gostovanju u Gradišci rezultatom 5:0. Nakon što su u prvoj utakmici na Koševu savladali ekipu Kozare sa 3:1, današnjom ubjedljivom pobjedom protiv izabranika trenera Velimira Stojnića igrači Bordo kluba obezbijedili su plasman u narednu rundu takmičenja Kupa BiH.

Naši fudbaleri odlično su započeli utakmicu. U desetoj minuti se u strijelce upisao Amer Bekić, da bi do kraja prvog dijela rezultatsku prednost povisio Saša Novaković. U drugom dijelu utakmice u strijelce su se upisali još Anel Hebibović, Almir Bekić i Said Husejinović.

Fudbaleri Sarajeva narednog vikenda dočekati će Čelik u sklopu 14. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, a utakmice 1/4 finala Kupa BiH na rasporedu su početkom proljetnog dijela prvenstva.

24

FK Kozara 0:5 FK Sarajevo

Gradski stadion u Gradišci, gledalaca: 300, sudija: Antoni Bandić, žuti kartoni: Mile Popović (Kozara), Anđušić, Balić (FK Sarajevo), strijelci: 10' Amer Bekić, 26' Saša Novaković, 59' Hebibović, 72' Almir Bekić, 90' Husejinović.

FK Kozara: Mančić, Marinković, Komljenović (od 64. minute Kojić), Makitan, Petrović, Popović (od 71. minute Petković), Adžić, Mile Popović, Bunić, Dekić, Saša Popović (od 47. minute Glišić).

FK Sarajevo: Adilović, Kadušić, Ivetić, Novaković (od 52. minute Rastoder), Balić, Radovac, Husejinović, Sarić, Hebibović (od 62. minute Almir Bekić), Anđušić (od 52. minute Herić), Amer Bekić.

1. FK Sarajevo 10 3 1 33:9 33
2. FK Željezničar 8 4 2 22:11 28
3. HŠK Zrinjski 9 1 4 22:12 28
4. NK Široki Brijeg 5 7 2 15:7 22
5. FK Radnik 4 6 4 12:11 18
6. FK Sloboda 5 3 6 8:10 18
7. NK Čelik 4 6 4 13:17 18
8. FK Mladost DK 4 4 6 13:22 16