Pobjeda pionira i kadeta, poraz juniora

20.05.2019 u 16:32h

Prethodni vikend selekcije Akademije FK Sarajevo odigrale su svoje prvenstvene utakmice.

Pioniri i kadeti odigrali su mečeve 8. kola Elitne lige, a protivnik je bila FK Krupa.

Početi sastav U-15:

Brkić, Nikolić, Ćerimović, Demirović, Ivanković, Bajrić, Ramić, Ališah, Bijelonja, Pekić, Numanović.

Pioniri FK Sarajevo slavilisu rezultatom 0:1, a jedini pogodak na susretu djelo je Bajrić Jahje u 34. minuti.

Početni sastav U-17:

Stanić, Ćosić, Mulaosmanović, Gušo, Ramić, Mešić, Viteškić, Sejmenović, Hajdarević, Hodžić, Džafić.

Kadeti predvođeni trenerom Admirom Hasančićem odigrali su odličnu utakmicu i pobijedili svog rivala, ekipu Krupe rezultatom 0:3. Strijelci za Bordo tim bili su Viteškić (23'), Sejmenović (25') i Ramić (59')

Početni sastav U-19:

Šahinović, Hasančić, Kečanović, Čičkušić, Kadrić, Konjalić, Salčin, Jašarević, Behmen, Nargalić, Đuderija.

Juniori Sarajeva su igrali svoje 24. kolo Premijer omladinske lige BiH u kojem su gostovali Radniku iz Bijeljine. Bordo momci poraženi su visokim rezultatom od 5:1, a strijelac jedinog pogotka za Sarajevo bio je Kečanović u 33. minuti.