Pobjeda protiv ekipe Tuzla City u 9. kolu Premijer lige BiH

15.09.2018 u 21:20h

U okviru 9. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri FK Sarajevo dočekali su na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase ekipu Tuzla City a utakmica je na kraju završena rezultatom 2:0 za Sarajevo. Prvi pogodak na utakmici postigao je Anel Hebibović u 62. minuti susreta nakon sjajnog šuta iskosa sa desne strane. U 78 minuti bilo je 2:0 nakon što je lijep pogodak sa distance postigao Haris Handžić.

U 37. minuti utakmice Sarajevo je imalo sjajnu priliku da postigne pogodak, golman gostiju je u kaznenom prostoru srušio Ahmetovića i bio je to penal za Sarajevo ali je udarac Velkoskog sa bijele tačke odbranio Fejzić. Ovom pobjedom Sarajevo je preuzelo vrh tabele bar privremeno dok se ne odigraju utakmice u nedjelju.

Husref Musemić nije imao problema sa povrijeđenim i kartoniranim igračima te se odlučio za isti sastav kao u prošlom kolu na utakmici protiv Čelika.

Utakmicu su počeli: Kovačević, Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro, Stanojević, Adukor, Rahmanović, Tatar, Velkoski i Ahmetović. U drugom poluvremenu priliku za igru dobili su Handžić, Halilović i Mustafić.

Fudbalere FK Sarajevo u srijedu očekuje utakmica 1/16 finala Kupa BiH u Mostaru protiv Veleža, a narednog vikenda na rasporedu je utakmica u okviru 10. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bordo tim će na gostovanje protiv ekipe Krupe.

1. FK Sarajevo 10 3 1 33:9 33
2. FK Željezničar 8 4 2 22:11 28
3. HŠK Zrinjski 9 1 4 22:12 28
4. NK Široki Brijeg 5 7 2 15:7 22
5. FK Radnik 4 6 4 12:11 18
6. FK Sloboda 5 3 6 8:10 18
7. NK Čelik 4 6 4 13:17 18
8. FK Mladost DK 4 4 6 13:22 16