Pobjeda protiv ND Triglav Kranj rezultatom 2:1

25.02.2012 u 18:16h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su novu pobjedu na pripremama u Opatiji. Nakon što je kombinovani tim premijerligaša sa Koševa jutros poražen od Opatije rezultatom 1:3, prvotimci su slavili minimalnu pobjedu protiv slovenskog Triglava iz Kranja - 2:1.

Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu i iz prve ozbiljnije prilike došlo je u vodstvo. Igrao se 17. minut kada nesporazum lijevog beka i štopera ekipe Triglava koristi Emir Obuća i šalje loptu iza leđa nemoćnog golmana.

Tri minute kasnije nova šansa za Bordo ekipu. Husić i Čomor kratko kombiniju nakon konera, ovaj drugi upošljava Krpića u šesnaestercu, ali napadač Sarajeva sa desetak metara šutira preko gola.

Sarajevo je u 28. minuti moglo udvostručiti prednost. Suljić nakon prodora pada u šesnaestercu, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Penal za Sarajevo izvodio Šćepanović, ali njegov udarac brani golman Triglava.

Kazna za propušteno uslijedila je u 40. minuti kada Triglav izjednačuje rezultat. Igrači Sarajeva su gradili loptu do linije igrališta, ali je do nje došao igrač Triglava koji šutira sa 20 metara i pogađa gornji desni ugao nemoćnog golmana Adilovića. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

I u nastavku susreta Bordo tim prvi prijeti. U 47. minuti Suljić uzima loptu i izbacuje dva igrača po lijevoj strani. Loptu ubacuje u peterac gdje napadači Obuća i Krpić ne uspijevaju loptu da prebace preko gol linije. Devet minuta kasnije agilni Suljić ponovo pokušava da probije lijevu stranu, ali lopta završava u korneru. Nakon centaršuta Beloševića sa jedne, te Šćepanovića sa druge strane, Krpić odlično šutira glavom i pogađa prečku..

Ipak, do kraja susreta Sarajevo ipak uspjeva stići do pobjednosnog gola. Denis Čomor fantastično proigrava "novajliju" Ivan Tatomirovića, koji prizemnim udarcem dovodi Bordo ekipu u prednost od 2:1, što se kasnije ispostavilo i konačnim rezultatom.

Sarajevo je nastupilo u sastavu: Adilović, Tatomirović, Belošević, Torlak, Teusan, Husić, Čomor, Šćepanović, Suljić, Obuća i Krpić.