Podjela bodova na Olimpijskom stadionu

13.05.2012 u 12:55h

Poslije tri susreta Sarajeva i Željezničara na stadionu "Asim Ferhatović-Hase" koja su završena bez golova, gledaoci su jučer mogli uživati u nešto drugačijoj fudbalskoj predstavi.

Utakmica je počela akcijom Sarajeva. Nermin Haskić je u 4. minuti šutirao sa 20-ak metara, ali je golman gostiju bio siguran i odbranio njegov udarac. Nedugo zatim, igrači FK Željezničar su postigli gol Adiloviću, no sudija Eldin Jakupović opravdano poništava pogodak.

Najljepši trenutak utakmice desio se u 9. minuti. Zoran Belošević, lijevi bek FK Sarajevo, odvažio se na udarac iskosa sa lijeve strane, te postigao prelijep pogodak za vodstvo Sarajeva. Golman gostiju, Adnan Gušo, nije imao šansu da odbrani ovaj udarac Beloševića.

Nakon pola sata igre, Bordo tim povećava vodstvo na 2:0. Strijelac ovog pogotka bio je Said Husejinović, nekadašnji član Werder Bremena, koji je i ovaj put pokazao svoje umijeće. Husejinović je ušao u šesnaesterac gostiju, prošao štopera tima sa Grbavice Jadranka Bogičevića, a zatim i golmana i akciju završio sjajnim golom.

Trener gostiju u 35. minuti izvršio je izmjenu. Umjesto Čolića u igru je ušao Samir Bekrić. Veznjak Željezničara asistirao je Selimoviću u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena za pogodak, te je rezultat na kraju prvog poluvremena glasio 2:1.

Početkom drugog dijela utakmice nije bilo većih uzbuđenja. Manji prekid desio se u 50. minuti zbog bakljade navijača Željezničara.

U 56. minuti, gosti su izjednačili. Poput akcije iz prvog poluvremena, Bekrić ponovo asistira Selimoviću, koji je matirao Adilovića.

Kapiten gostiju, Zajko Zeba, je u 69. minuti šutirao sa 20-ak metara, a Adilović je lijepom intervencijom skrenuo loptu u korner.

Sarajevo je u drugom poluvremenu imalo najbolju priliku u 77. minuti kada je Belošević dobro šutirao iz slobodanjaka. Ipak, lopta odlazi pored gola. Torlak je imao priliku u 82. minuti, no nije uspio riješiti utakmicu u korist Bordo tima. Do kraja utakmica nije bilo većih prilika za novi pogodak.

FK Sarajevo 2 - 2 FK Željezničar

Strijelci: 1:0 Belošević (9), 2:0 Husejinović (30), 2:1 Selimović (45+1), 2:2 Selimović (56).

Sudija: Eldin Jakupović (Bihać). Žuti kartoni: Husejinović, Zrnanović, Belošević, Čomor (Sarajevo)

FK SARAJEVO: Adilović, Tatomirović, Torlak, Husić (od 80. minute Čomor), Zrnanović, Sesar, Belošević, Husejinović (od 54. minute Šćepanović), Suljić, Haskić, Krpić (od 70. minute Matko).