Poraz protiv NK GOŠK

28.10.2018 u 16:30h

U okviru 15. kola BH Telecom Premijer lige, ekipa FK Sarajevo upisala je drugi poraz ove sezone i tako prekinula niz od šest uzastopnih pobjeda.

Već na samom startu susreta domaći su imali priliku preko Hajdarevića, ali njegov udarac je blokiran. Odmah nakon kornera Hajdarević je opet prijetio, ali ovog puta visoko preko gola gostiju. GOŠK je nastavio igru, a već u 7. minuti mogli su stići do prednosti kada je Kulović šutirao visoko preko gola Sarajeva.

Nakon toga Bordo tim preuzima inicijativu, a u 20. minuti udarac Tatara bez problema je zaustavio Kozić. Sarajevo još jednom prijeti u 26. minuti, ali nakon sjajne akcije udarac Ahmetovića zaustavlja prečka. Kako to uvijek biva, kada se prilike ne iskoriste, protivnik vas kazni, pa je tako u 37. minuti susreta GOŠK stigao do prednosti. Kulović je oduzeo loptu Mujakiću, sjajno uposlio Hajdarevića koji preciznim udarcem matira Kovačevića za vodstvo domaćih rezultatom 1:0. Sarajevo je do kraja prvog dijela moglo stići do poravnanja, ali Tatar još jednom šutira direktno u golmana, pa je GOŠK na odmor otišao s vodstvo od jednog gola. Drugi dio susreta nije obilovao prilikama, većinom se igralo na sredini terena bez izglednih prilika da se ugroze golmani. Fudbaleri GOŠK-a onemogućili su gostujuće fudbalere da postignu pogodak i da izbjegnu poraz u Gabeli.

Prvu pravu priliku u drugom dijelu Sarajevo je imalo preko Adukora u 66. minuti susreta, da bi na narednu priliku čekali do 72. minute kada Rahmanović šutira visoko preko gola domaćih. Pidro je tri minute kasnije imao priliku da dovede Sarajevo do poravnanja, ali je iz izgledne prilike promašio okvir gola.

Najbolju priliku da izbjegnu poraz fudbaleri Sarajeva imali su u 87. minuti susreta kada je Rahmanović glavom šutirao pored gola Kozića. Samo minut kasnije Šišić je šutirao visoko preko gola domaćih. Sarajevo je nakon toga prijetilo još preko Rahmanovića i Adukora, ali njihovi udarci nisu pronašli put do mreže.

Izvor: sport1.ba

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21