Poraz u Bijeljini na startu sezone

22.07.2018 u 19:18h

U okviru 1. kola nove sezone BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri FK Sarajevo gostovali su u Bijeljini a utakmica je na kraju završena rezultatom 2:1 za Radnik. Radnik je u vodstvo doveo Mekić u 27. minuti utakmice da bi na 1:1 izjednačio Haris Handžić u 69. minuti na asistenciju Aladina Šišića. Konačnih 2:1 postavio je Đelmić u 89. minuti utakmice.

Husref Musemić je napravio 7 izmjena u odnosu na utakmicu protiv Banantsa pa su tako priliku za igru od prve minute dobili:

Pavlović, Hodžić, Šofranac, Dupovac, Šabanović, Stanojević, Mustafić, Hebibović, Velkoski , Resić i Handžić.

Na poluvremenu je izvršena dvostruka izmjena pa su umjesto Hodžića i Resića zaigrali Halilović i Šišić dok je od 54. minute umjesto Mustafića u igru ušao Mersudin Ahmetović.

Fudbalere FK Sarajevo u četvrtak u Reggio Emiliji očekuje prva utakmica 2. pretkola Evropa lige protiv Atalante a narednog vikenda na rasporedu je utakmica 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase protiv ekipe Mladosti.

1. FK Sarajevo 13 4 2 43:15 43
2. HŠK Zrinjski 12 2 5 30:16 38
3. NK Široki Brijeg 7 9 3 22:13 30
4. FK Željezničar 8 4 7 28:22 28
5. FK Sloboda 8 4 7 13:13 28
6. FK Mladost DK 7 5 7 22:26 26
7. FK Radnik 5 7 7 15:17 22
8. FK Zvijezda-09 5 6 8 17:28 21