Poraz u Bijeljini na startu sezone

22.07.2018 u 19:18h

U okviru 1. kola nove sezone BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri FK Sarajevo gostovali su u Bijeljini a utakmica je na kraju završena rezultatom 2:1 za Radnik. Radnik je u vodstvo doveo Mekić u 27. minuti utakmice da bi na 1:1 izjednačio Haris Handžić u 69. minuti na asistenciju Aladina Šišića. Konačnih 2:1 postavio je Đelmić u 89. minuti utakmice.

Husref Musemić je napravio 7 izmjena u odnosu na utakmicu protiv Banantsa pa su tako priliku za igru od prve minute dobili:

Pavlović, Hodžić, Šofranac, Dupovac, Šabanović, Stanojević, Mustafić, Hebibović, Velkoski , Resić i Handžić.

Na poluvremenu je izvršena dvostruka izmjena pa su umjesto Hodžića i Resića zaigrali Halilović i Šišić dok je od 54. minute umjesto Mustafića u igru ušao Mersudin Ahmetović.

Fudbalere FK Sarajevo u četvrtak u Reggio Emiliji očekuje prva utakmica 2. pretkola Evropa lige protiv Atalante a narednog vikenda na rasporedu je utakmica 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase protiv ekipe Mladosti.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21
8. NK Čelik 5 6 6 14:22 21