Poraz u Brestu, uprkos odličnoj igri

26.08.2020 u 22:30h

Fudbalski klub Sarajevo je večeras odigrao utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka u Bjelorusiji protiv ekipe Dinama iz Bresta. Utakmica je završena rezultatom 2:1 za domaću ekipu, jedini pogodak na susretu za bordo ekipu je postigao Andrej Đokanović.

FK Sarajevo utakmicu je počeo u sljedećem sastavu: Kovačević, Hodžić, Salčin, Dupovac, Miličević, Oremuš, Đokanović, Rahmanović, Tatar, Jukić, Ahmetović.

Utakmica je otvorena pogotkom Dinama u 3. minuti, Gordeichuk iz izgledne situacije slabo šutira, lopta se ipak odbija od Miličevića i završava iza leđa Kovačevića. Sarajevo od tog trenutka kreće u potpunu ofanzivu, te u 34. minuti iz odlične akcije postiže izjednačujući pogodak. Tatar i Hodžić odlično kombiniraju na desnoj strani, lopta dolazi do Rahmanovića koji spušta loptu za Đokanovića i on odličnim šutem matira golmana Dinama. Do kraja poluvremena Sarajevo je idalje agresivno napadalo, ali mreže su mirovale.

Kao što je i prvo poluvrijeme započelo, tako je i drugi dio susreta otvoren pogotkom domaće ekipe. Pechenin je ubacio sa lijeve strane, a Diallo postiže pogodak i dovodi Dinamo u prednost. Bordo ekipa je pokazivala nadmoć i nakon ovog gola kao i u cijeloj utakmici, a u 54. minuti se dešava ključni momenat susreta. Jukićev udarac brani golman Dinama, lopta se odbija do Ahmetovića koji iz čiste situacije postiže pogodak, ali kiparski sudija naočigled svih gledatelja ove utakmice podiže svoju zastavicu i signalizira nepostojeći ofsajd. Fudbalski klub Sarajevo i nakon ove sudijske greške nastavlja dominirati susretom, ali se rezultat nije mijenjao do kraja utakmice, unatoč par odličnih prilika koje su imali Bordo momci.

Bordo ekipu sada prvenstveno čeka utakmica M:tel Premijer Lige protiv ekipe Radnika iz Bijeljine koja se igra u ponedjeljak 31. augusta.