Prijateljska utakmica: Golovima Hebibovića i Rahmanovića Sarajevo savladalo GOŠK

17.01.2018 u 16:24h

Fudbaleri Sarajeva savladali su danas GOŠK u prvoj prijateljskoj utakmici, u sklopu zimskih priprema našeg kluba. Izabranici Husrefa Musemića bili su bolji od premijerligaša iz Gabele rezultatom 2:0, a golove su postigli Anel Hebibović i Amar Rahmanović.

Obje ekipe su u utakmicu ušle agilno, a u tome je prednjačila ekipa Sarajeva, koja je prvu priliku imala već u drugoj minuti, no udarac Husejinovića je izblokiran. U narednom napadu zaprijetio je i GOŠK preko Zolja, ali njegov šut odlazi pored gola. Nakon toga Sarajevo preuzima kontrolu nad utakmicom i u 10. minuti stiže do vodstva kada je Rahmanović asistirao Hebiboviću, a ovaj savladao golmana GOŠK-a za 1:0. Sarajevo nastavlja sa dominacijom nakon postignutog pogotka i već u 12. minuti stiže do nove prilike, ali Mustafić šutira preko gola. U 22. minuti priliku za Bordo klub imao je i Rahmanović nakon sjajne akcije Ahmetovića i Hebibovića, no bez promjene rezultata, da bi dvije minute kasnije pokušao i Sarić udarcem sa 18 metara, ali njegov šut odbranio je Kozić. GOŠK je zaprijetio u 26. minuti susreta preko Đajića, čiji udarac glavom je otišao preko gola, da bi nakon toga utakmica ušla u mirniji tok koji je prekinut u samoj završnici prvog dijela. Igrala se 43. minuta kada je Mustafić sjajno iznio loptu na protivničku polovinu, odigrao lijepu akciju sa Hebibovićem, koji je asistirao za Rahmanovića, a ovaj zatresao mrežu GOŠK-a za 2:0.

IMG_5826

Sarajevo je imalo prilike preko Velkoskog u 53. i 58. minuti susreta, ali napadač Sarajeva nije uspio postići pogodak, dok je GOŠK zaprijetio u 52. minuti iz slobodnog udaraca, koji je odbranio Adilović. Velkoski je u 63. minuti imao priliku iz slobodnjaka, koji je završio pored stative gola GOŠK-a, da bi četiri minute kasnije pokušao Hadžić glavom, ali njegov udarac je odbranio golman protivničke ekipe. U nastavku utakmice uslijedio je ponovo mirniji dio igre bez previše izglednih prilika do 81. minute kada se u šansi našao Herić, ali šutirao preko gola. Utakmica završena pobjedom Sarajeva od 2:0, a stručni štab Bordo tima itekako može biti zadovoljan igrom i trkačkim raspoloženjem naših igrača.

NK GOŠK Gabela 0:2 FK Sarajevo

FK Sarajevo: Pavlović, Stanojević, Hodžić, Šofranac, Mujakić, Mustafić, Sarić, Rahmanović, Hebibović, Husejinović, Ahmetović. U drugom poluvremenu su igrali: Adilović, Lelić, Šabanović, Sadiku, Adukor, Herić, Radovac, Kuzmanović, Velkoski, Halilović i Hadžić. Trener: Husref Musemić.