Prijateljska utakmica: Remi Veleža i Sarajeva u Vrapčićima

20.01.2018 u 16:31h

Nakon prijateljske utakmice protiv GOŠK-a, fudbaleri Sarajeva danas su odigrali pripremni susret protiv Veleža. Utakmica na pomoćnom terenu stadiona "Rođeni" završena je bez pobjednika, rezultatom 1:1, a gol za Sarajevo postigao je Emir Halilović.

t4

Sarajevo je na početku utakmice prvo prijetilo. Halilović je dobro šutirao, no istakao se golman Veleža. Potom je svoj udarac isprobao i Bekić, ali nije bilo promjene. Nedugo poslije Bekić ubacuje u 21. minuti, a Halilović s nekoliko metara ne uspijeva zatresti mrežu Mostaraca. Igrala se 27. minuta kada je Sarić gađao iz slobodnjaka, ali lopta odlazi iznad gola. U 27. minuti prva prilika za domaće fudbalere. Mujezinović iz slobodnog udarca nije bio dovoljno precizan.

Sarajevo je povelo u 29. minuti, kada je Rahmanović uposlio Halilovića, koji pronalazi prostor i preciznim udarcem desnom nogom pogađa mrežu gola Veleža za vodstvo Sarajeva.

t7

Nakon nekoliko minuta igre u nastavku Velež dolazi do izjednačenja. Mujanović iskoristio slabu reakciju odbrane Sarajeva i matirao Adilovića. Drugi dio utakmice bio je slabijeg intenziteta nego što je bio slučaj u prvih 45. minuta, te su prisutni gledaoci vidjeli manje prilika. Behram je prijetio prema golu Sarajeva, dobru šansu imao je i Mujezinović, a na drugoj strani Kuzmanović nije uspio da pogodi, a priliku je imao i Velkoski.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a fudbaleri Sarajeva ostat će u Čitluku do ponedjeljka, kada će poslije popodnevnom treninga krenut nazad u glavni grad Bosne i Hercegovine.

FK Velež Mostar 1:1 FK Sarajevo  | Strijelci: Emir Halilović 33' (FK Sarajevo), Mustafa Mujezinović 55' (FK Velež).

FK Sarajevo: Pavlović, Adukor, Mihojević, Bekić, Šabanović, Sarić, Mustafić, Rahmanović, Hebibović, Halilović, Ahmetović. U drugom poluvremenu su igrali: Adilović, Hodžić, Lelić, Mujakić, Sadiku, Radovac, Herić, Stanojević, Husejinović, Kuzmanović i Velkoski.