Prvijenac Krpića donio pobjedu FK Sarajevo

03.05.2012 u 00:11h

U okviru 25. kola Premijer lige FK Sarajevo, kao gost, savladao je ekipu Travnika rezultatom 1:2.

Domaćin iz Travnika bolje je otvorio utakmicu. Dvije poluprilike preko Redžepija nisu bile ozbiljne prijetnje po gol Adilovića.

U 11. minuti igrači Sarajeva izveli su brzu kontru. Haskić je izašao sam na golmana Fejzića, iako je mogao šutirati, odlučio se uposliti Trebinjca, čiji je šut golman Travnika odbranio.

Nastavak utakmice je donio nešto mirniju. Prisutni gledaoci prvi pogodak su vidjeli u 29. minuti. Bek Travnika Terzić je ušao u šesnaesterac. Kapiten Bordo ekipe Sedin Torlak neoprezno je startova na Terzića i napravio jedanaesterac. Elvedin Varupa izveo je jedanaesterac i postigao pogodak za vodstvo domaćina.

U 36. minuti, nova prilika za Sarajevo. Suljić je ušao u šesnaeterac i odigrao lošu povratnu loptu za Haskića, pa je dobra prilika za Sarajevo ostala neiskorištena. Samo pet minuta kasnije, u 41. minuti Suljić je odlično prošao po desnoj strani, uposlio Sesara, koji sa desetak metara šutira, ali šut veznjak Sarajeva pogađa igrača Travnika.

Do kraja poluvremena igrači Travnika imali su još jednu priliku. Cassio je šutira, ali preko gola.

Šef stručnog štaba Dragan Jović na poluvremenu ostavio je u svlačionici Sanela Trebinjca i Ivana Sesara. Umjesto njih u igru su ušli Matija Matko i Denis Čomor. U 50. minuti Haskić je bio u velikoj šansi. Čomor je ubacio sa desne strane. Haskić je pokušao atraktivnim udarcem da savlada Fejzića, ali je golman Travnika odličnom intervencijom odbranio pokušaj napadača Sarajeva.

Ćurić je u 53. minuti pokušao nakon jednog prekida, ali je lopta otišla pored lijeve stative Adilovića. U 65. minuti Sarajevo je oštećeno kada je Matija Matko krenuo sam prema golu Travnika, a pomoćni sudija je signalizirao nepostojeći ofsajd. Samo minut nakon toga šef stručnog štaba pokušao je sa još jednim napadačem. Umjesto defanzivnog veznog igrača, Edina Husića, u igru je ušao Sulejman Krpić.

Petnaest minuta pred kraj susreta Sarajevo je došlo do izjednačenja. Nakon gužve u šesnaestercu domaćina, Haskić je dodao loptu do Torlaka, koji iz neposredne blizine pogađa za 1:1.

Potpuni preokret i velika tri boda u borbi za Europu, svojim prvijencem je donio Sulejman Krpić u 82. minuti, kada je jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu Fejzića. Pogotku Krpića je predhodio odličan pokušaj Huseinovića.

"Iskreno, nisam sumnjao u pobjedu. Zasluženo smo pobijedili. Sada se okrećemo susretu protiv ekipe Zrinjskog. Noge su nam teške, ali imamo dovoljno vremena da se pripremimo za utakmicu u nedjelju. Zahvalio bih se i našim navijačima, koji su došli da nas podrže danas. Njihova podrška je jako bitna. Ovim putem ih pozivam sve na utakmicu protiv Zrinjskog, u nedjelju.", kazao je jedan od najboljih igrača na današnjoj utakmici, Said Huseinović.

"Domaćin je odradio vrhunski posao. Mirno i bezbjedno smo mogli pratiti susret. Travnička publika je odličnom atmosferom imala svoj doprinos dobroj utakmici na Piroti. Čestitam našim momcima na zasluženoj pobjedi.", kazao je Direktor FK Sarajevo, Dino Selimović.