Rahmanović i Kuzmanović pogađali za pobjedu Sarajeva protiv Qarabag FC

29.01.2018 u 17:28h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas prvu prijateljsku utakmicu u Antaliji, ukupno treću u sklopu zimskih priprema za nastavak sezone. Izabranici Husrefa Musemića savladali su danas učesnika UEFA Lige Prvaka, azerbejdžanskog predstavnika Qarabag FC rezultatom 2:0, a golove su postigli Amar Rahmanović i Mićo Kuzmanović.

27497604_10155930495346181_332557064_n

*FOTO: Sportsport.ba/ strogo zabranjeno preuzimanje fotografija

Sarajevo na današnjoj utakmici nije moglo računati na četiri reprezentativca, koji borave na američkoj turneji, a utakmicu je započeo sljedeći sastav: Pavlović, Hodžić, Šabanović, Šofranac, Mujakić, Stanojević, Adukor, Rahmanović, Hebibović, Halilović i Velkoski.

Naši igrači su od samog početka utakmice igrali dosta dobro, te su stvorili veliki broj prilika. Halilović je sredinom prvog dijela pogodio prečku, a u 35. minuti dolazimo do vodstva. Rahmanović je oduzeo loptu na sredini terena, proslijedio do Velkoskog, koji izbacuje našeg veznjaka. Desetka Sarajeva lijepim udarcem postiže gol. Nakon vodstva naš tim se nije povlačio. Naprotiv, Sarajevo je stvaralo šanse i u nekoliko navrata bilo blizu gola, međutim, rezultat se nije mijenjao sve do 79. minute. Adukor je poslao sjajnu loptu za Kuzmanovića, koji izlazi sam na golmana i pogađa za 2:0.

Dodajmo i to da su u nastavku utakmice priliku dobili Radovac, Herić, Lelić, Kuzmanović, Grbović, Mustafić i Adilović, te da je naredna prijateljska utakmica u Turskoj na rasporedu 2. februara, kada će Sarajevo igrati protiv FC Mariupol iz Ukrajine.