Remi protiv Čelika u 8. kolu Premijer lige BiH

01.09.2018 u 22:38h

U okviru 8. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri FK Sarajevo gostovali su u Zenici protiv ekipe Čelika, a utakmica je na kraju završena rezultatom 0:0. Prvo poluvrijeme obilježio je prekid koji je trajao 20-ak minuta zbog upotrebe pirotehnike navijača oba kluba, ali izrazitih prilika nije bilo.

U drugom poluvremenu Sarajevo je bilo bolja ekipa na terenu, Tatar je prijetio nekoliko puta, a dobru priliku imao je i Dupovac nakon centaršuta Pidre, ali bez promjene rezultata.

U odnosu na utakmicu protiv Zvijezde 09 Husref Musemić je napravio nekoliko izmjena u ekipi, a u sastav su se vratila i tri igrača koja su prethodnu utakmicu propustili zbog suspenzije.

Susret su počeli: Kovačević, Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro, Adukor, Stanojević, Rahmanović, Tatar i Velkoski. U drugom poluvremenu priliku za igru dobio je Handžić umjesto Rahmanovića.

Narednog vikenda nema prvenstvenih utakmica zbog reprezentativne pauze, a prvenstvo se nastavlja za 14 dana.U okviru 9. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Sarajevo na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase dočekuje ekipu Tuzla City.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21
8. NK Čelik 5 6 6 14:22 21