Remi protiv ekipe Mladosti

08.08.2020 u 19:10h

Fudbalski klub Sarajevo je danas odigrao utakmicu drugog kola M:tel Premijer Lige Bosne i Hercegovine, a protivnik je bila ekipa FK Mladost iz Doboja kod Kaknja. Rezultat je glasio 2:2, a golove su postigli Tatar i Handžić za Sarajevo, te Hadžić i Alić za ekipu Mladosti.

FK Sarajevo je današnju utakmicu počeo u sastavu: Kovačević, Hodžić, Šerbečić, Miličević, Pidro, Oremuš, Đokanović, Rahmanović, Tatar, Velkoski i Handžić.

Utakmica je počela velikom inicijativom bordo ekipe, te odmah u prvoj minuti Handžić ima priliku, ali slabo šutira. U 7. minuti nakon lijepe akcije Tatar odlično šutira, ali lopta ide tik iznad prečke. U 15. minuti smo vidjeli dvije prilike, Tatar i Rahmanović nisu iskoristili šanse. U 29. minuti kolosalnu priliku ne koristi Handžić, nakon dobrog centaršuta Tatara ipak šutira preko gola. U 35. minuti najbolja šansa za bordo ekipu u prvom poluvremenu. Rahmanović upošljava Velkoskog, ali sa gol-linije loptu ispucava Lalić. U 41. minuti korner za Sarajevo, ali gužvu u kaznenom prostoru ne koristi Miličević, što je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Iako je prvi dio utakmice završen bez pogodaka u drugom poluvremenu smo vidjeli čak četiri lopte u mrežama. Mladost je imala prvu priliku u 46. minuti, ali Marić šutira preko gola. U 55. minuti Pidro ne koristi odličnu loptu Rahmanovića, a već u 58. pogodak za aktuelne šampione. Nikolić je srušio Rahmanovića, a Benjamin Tatar postiže svoj drugi pogodak u novoj sezoni M:tel Premijer Lige. Slavlje bordo ekipe je ipak kratko trajalo. Bivši igrač Sarajeva, Nedim Hadžić, odlično se snalazi u kaznenom prostoru nakon centaršuta i pogađa za 1:1. U 68. minuti nova prednost za bordo momke. Šerbečić je odlično povukao loptu, uputio udarac sa 16 metara, lopta se odbija do Handžića koji odlično šutira i postiže pogodak za 2:1. Sarajevo je i pored vodstva nastavilo dominaciju, ali u 80. minuti Mladost koristi svoju priliku. Alić odlično izvodi slobodan udarac i pogađa gol Kovačevića za 2:2. Nakon ovog pogotka Sarajevo je krenulo svim silama ka golu Mladosti, ali rezultat se nije mijenjao.

FK Sarajevo iz dva susreta ima 4 boda, a u idućem kolu igra svoju prvu domaću utakmicu na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase protiv FK Tuzla City. U nedjelju, 9. avgusta na rasporedu je izvlačenje prvog kola kvalifikacija za Ligu Prvaka, kada će Sarajevo, koji u žrijeb ulazi sa statusom nosioca, saznati svog protivnika.