Remi protiv GOŠK-a u 4. kolu Premijer lige BiH

11.08.2018 u 21:48h

U okviru 4. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri FK Sarajevo dočekali su na Olimpijskom stadionu Asim Fehatović Hase ekipu GOŠK-a iz Gabele a utakmica je na kraju završena rezultatom 1:1. Prvi pogodak na utakmici postigao je Mersudin Ahmetović u 8. minuti utakmice nakon dobrog centaršuta Selmira Pidre. Gosti su izjednačili u 59. minuti preko rezerviste Ankovića koji je postigao pogodak samo nekoliko trenutaka nakon što je sa klupe ušao u igru.

Husref Musemić je izveo skoro identičan sastav kao na utakmici prošlog kola protiv Slobode, sa izuzetkom jedne izmjene. Umjesto Dupovca u početnih 11 našao se Ljuban Crepulja koji je zauzeo svoje mjesto u veznom redu što je značilo povratak Adukora na poziciju štopera u paru sa Nihadom Mujakićem.

Utakmicu su počeli: Kovačević, Hebibović, Adukor, Mujakić, Pidro, Crepulja, Rahmanović, Šišić, Velkoski, Halilović i Ahmetović. U nastavku utakmice priliku su dobili Stanojević, Tatar i Handžić.

Fudbalere FK Sarajevo već u srijedu očekuje utakmica u okviru 5. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na stadionu Grbavica igra se gradski derbi protiv FK Željezničar a susret počinje od 20:15h.

1. FK Željezničar 4 1 1 10:4 13
2. NK Široki Brijeg 3 2 0 10:2 11
3. FK Sarajevo 3 2 1 13:7 11
4. FK Radnik 2 4 0 7:4 10
5. NK Čelik 3 1 2 5:9 10
6. FK Krupa 2 3 1 12:8 9
7. FK Sloboda 2 1 2 3:3 7
8. HŠK Zrinjski 2 0 3 6:8 6