Sarajevo i Rijeka remizirali

28.02.2012 u 20:41h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas posljednju utakmicu na hrvatskom tlu. Bordo tim je skoknuo iz Opatije do Rijeke gdje je odmjerio snage sa istoimenim prvoligašem iz Hrvatske. U najjačoj do sada provjeri izabranici Dragana Jovića su odigrali 1:1 iako su bili bolji rival.

U 10.minuti Sarajevo je prvo zaprijetilo i to preko Emira Obuće koji se nekih 18 metara šutirao, ali nije bilo promjene rezultata, lopta je otišla pored gola. U 16.minuti bordo tim je zaprijetio preko Šćepanovića nakon kornera Beloševića, da bi domaći u narednom napadu pokušali preko Stepčića čiji je udarac blokirao Šćepanović.

U 26. minuti dobra akcija bordo ekipe, Emir Obuća je šutirao sa dvadesetak metara, ali je golman Rijekw krajnjim naporima odbranio udarac.U 35.minuti Suljić šutira i pogađa na stativu, a na odbijenu loptu natrčava Krpić i postiže pogodak za vodstvo Sarajlija. U 45. minuti domaći poravnavaju preko Čavaka iz slobodnog udarca.

U nastavku je prvi zaprijetio Torlak, čiji udarac ikz daljine ide pored gola. U 60. minuti nakon greške odbrane Rijeke Haskić izlazi sam ispred golmana ekipe sa Kantride, ali napadač Sarajeva direktno šutira u golmana. U 85. minuti Dunković šutira, ali odbrana Rijeke blokira njegov udarac. Odbijena lopta dolazi do Bajraktarevića, koji šutira, ali golman brani njegov udarac. Lopta odlazi u korner. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Dragan Jović odlučio se za sljedećih 11: Adilović, Zrnanović, Torlak, Belošević, Čomor (od 66. Tatomirović), Husić, Šćepanović (od 46. Bajraktarević), Obuća (od 46. Haskić), Suljić (od 46. Sesar), Matko (od 70. Diatta) i Krpić. Treba reći da je u timu Sarajeva u drugom dijelu zaigrao i Antun Dunković, bivši igrač KV Mechelena koji se nalazi na probi u FK Sarajevo. Igrao je i Faris Handžić.

-" Ovo je do sada najbolja utakmica, protiv najjačeg protivnika. Raduje me što svakim danom izgleda sve bolje i bolje, iako smatram da ima još dosta prostora za napredak. Kada se budemo vratili u Sarajevo ostaje nam još posla da uradimo, prije utakmice u Tuzli.", kazao je šet stručnog štaba Dragan Jović.