Sarajevo i Sloboda remizirali na Koševu

01.10.2016 u 18:03h

Sarajevo je remiziralo sa Slobodom na današnjoj utakmici 11. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hecegovine. Susret na Koševu je završen 1:1, a naši fudbaleri nisu uspjeli doći do tri boda, iako su gotovo svih devedeset minuta bili dominantnija ekipa, te stvorili veliki broj prilika.

Odlično prvo poluvrijeme fudbalera Sarajeva otvara Crnkić, koji šutira sa distance, ali Pirić brani. Potom je Ćetković isprobao svoj udarac, a Sarajevo je bilo opasno po gol Slobode i u nastavku, kada je Kripić izbacio ispred Mihojevića. Hebibović je 33. minuti prebacio gol kada je šutirao iz slobodnog udarca, a do zasluženog vodstva Sarajeva stiže u 38. minuti. Ivetić je dobro ubacio za Ahmetovića, koji sjajno pogađa za vodstvo Bordo kluba. Na kraju prvog poluvremena, Sarajevo je imalo još nekoliko dobrih prilika. U jednom napadu, naši igrači su imali udarac, potom je Crnkić pokušao atraktivno škaricama, a Novaković je pogodio i prečku.

Na početku drugog dijela, Sloboda dolazi do poravnanja. Krpić je glavom pogodio nebranjeni dio mreže gola Pavlovića. U 62. minuti utakmice stručni štab Bordo kluba izvršio je prvu izmjenu. Umjesto Ćetkovića na teren je ušao Duljević, koji je tako upisao novi nastup za Sarajevo, nakon uspješnog oporavka od povrede skočnog zgloba. Nekoliko minuta poslije, udarac Hodžića sa distance je izblokiran. Sjajnu priliku Sarajevo je propustilo u 72. minuti. Duljević je dobro ubacio, a Novaković glavom loptu šalje ispod prečke, no istakao se Pirić na golu Slobode.

Golman Slobode je ponovo bio na visini zadatka deset minuta poslije, kada je uhvatio loptu poslije pokušaja Rustemovića. Odličan udarac Duljevića iz slobodnog udarca minutu poslije, ali bez promjene. Defanzivci Slobode blokirali su udarac Ahmetovića, a potom slab pokušaj Novakovića glavom poslije kornera. Veliku šansu za Sarajevo propustio je Ahmetović u 90. minuti, kada Pirić brani njegovo udarac, a potom Anđušić pogađa samo spoljni dio mreže gola Slobode. Posljednu priliku na utakmici propustio je Ahmetović, koji glavom na ubačaj Duljevića šutira pored lijeve stative.

U narednom kolu, Fudbalski klub Sarajevo dočekat će Željezničar na Koševu, a vrijedi spomenuti da je u naredne dvije sedmice prvenstvena pauza zbog okupljanja reprezentativnih selekcija.

FK Sarajevo 1:1 FK Sloboda

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović-Hase", gledalaca: 5.000, sudija: Vladimir Bjelica, žuti kartoni: Sarić, Anđušić (FK Sarajevo), Hasanović, Todorović, Govedarica (FK Sloboda), strijelac: 38' Ahmetović (FK Sarajevo), 52' Krpić (FK Sloboda).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Ivetić, Novaković, Mihojević, Rustemović, Sarić, Ćetković (od 62. Duljević), Crnkić (od 85. Kadušić), Hebibović (od 77. Anđušić), Ahmetović.

FK Sloboda: Pirić, Todorović, Merzić, Skahić, Subić, Ordagić, Hasanović, Grahovac, Zeba (od 52. Govedarica), Zec (od 59. Veselinović) i Krpić (od 76. minute Fatić).