Sarajevo minimalno poraženo od Zrinjskog u Mostaru

22.10.2016 u 21:52h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su u Mostaru od Zrinjskog u sklopu 13. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Susret na stadionu “Pod Bijelim Brijegom” završen je minimalni rezultatom 1:0 u korist domaćina, te su naši igrači pretrpjeli drugi ovosezonski poraz.

IMG_9715

Derbi susret ovog premijerligaškog kola bolje otvaraju domaći igrači. Mešanović je u 8. minuti pogodio stativu gola Bojana Pavlovića udarcem sa distance. Deset minuta poslije, Čolić je šutirao iz slobodnog udarca, no naš golman je bio na mjestu. U posljednjim trenucima prvog poluvremena, Tomić je šutirao sa vrha šesnaesterca, a zahvaljujući odličnoj reakciji Novakovića, lopta završava na okviru gola.

Na početku drugog poluvremena Sarajevo je imalo dobru priliku. Crnkić je pronašao Ahmetovića, koji glavom loptu šalje preko gola. Jedini gol na utakmici postignut je u 63. minuti. Bilbija je ubacio iz kornera, a Jakovljević koristi lošu reakciju zadnje linije Sarajeva za gol, koji je donio vodstvo ekipi Zrinjskog. Bordo klub je potom krenulo ofanzivno, a preko Amera Bekića, Novakovića i Ahmetovića, Sarajevo je imalo svoje prilike. Vrijedi istaći da je pred kraj utakmice, čini se, Ahmetović uz nedozvoljeno povlačenje defanzivca Zrinjskog srušen u šesnaestercu domaćih, ali se nije oglasila pištaljka glavnog sudije Bjelice. U narednom kolu, Fudbalski klub Sarajevo dočekati će Nogometni klub Čelik iz Zenice na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.

IMG_9775

HŠK Zrinjski 1:0 FK Sarajevo

Stadion "Pod Bijelim Brijegom" u Mostaru, gledalaca: 2000, sudija: Vladimir Bjelica. strijelci: 63' Jakovljević (HŠK Zrinjski), žuti kartoni: Stojkić, Tomić, Jakovljević (HŠK Zrinjski), Sarić, Radovac (FK Sarajevo).

HŠK Zrinjski: Kozić, Peko (od 72. minute Filipović), Tomić, Čolić, Stojkić, Todorović (od 80. minute Stojanović), Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec, Bilbija (od 90. Pehar).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Rustemović, Novaković, Duljević (od 73. minute Hebibović), Sarić (od 79. minute Amer Bekić), Crnkić, Mihojevć, Almir Bekić, Ćetković (od 70. Radovac), Ahmetović.