Sarajevo odličnom igrom ubjedljivo savladalo Vitez

09.09.2017 u 19:43h

Fudaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu na današnjoj utakmici 7. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Rezultatom 4:0, Bordo klub je bio bolji od Viteza. Golove za pobjedu Sarajeva postigli su Ahmetović (2), Velkoski i Hadžić.

Sarajevo je krenulo ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka, a igrala se 5. minuta kada je lopta prvi put prešla gol liniju. Lelić je glavom matirao Tirića, no sudija je poništio pogodak zbog navodnog prekršaja našeg mladog fudbalera. U 13. minuti nakon dobrog centaršuta Herića iz kornera, Mihojević je pogodio glavom stativu, a nakon toga Hebibivić je promašio gol sa pola metra. Minutu poslije pokušao je Novaković, no nije bilo problema za Tirića.

IMG_20170909_175939

Udarac Hebibovića u 15. minuti je izblokiran, a samo dvije minute poslije Bordo tim je imao veliku priliku. Velkoski je poslao loptu za Ahmetovića, koji je bio u odličnoj situaciji, igrači gostujućeg tima blokiraju našeg napadača. Hebibović je dobio dobru loptu u 28. minuti, ali se nije dobro snašao pred golom Viteza. Ahmetović je u 39. minuti sam sebi izgradio dobru situaciju, no šutira pored gola. Dodajmo i to da su sredinom prvog dijela naši fudbaleri tražili penal, ali se nije oglasila sudijska pištaljka, nakon što je jedan od defanzivaca Viteza očito rukom igrao.

Nakon samo dvije minute igre u drugom poluvremenu, Ahmetović je postigao vodeći gol za Sarajevo. Naš napadač se izborio za poziciju, šutirao prizemno i matirao nemoćnog Tirića na golu Viteza. Nekoliko minuta poslije, nova promjena rezultata. Herić je dobro ubacio iz slobodnjaka, a Velkoski lijepo pogađa za 2:0. Nedugo zatim, Velkoski je odlično asistirao Ahmetoviću, koji je postigao novi gol, odnosno svoj drugi na utakmici.

IMG_20170909_180128

Igrala se 69. minuta kada je Ahmetović imao novu priliku, a minut poslije Velkoski je iz jako dobre pozicije promašio gol. Vitez je svoj prvi šut ka golu Sarajeva uputio u 82. minuti, no Miketek nije bio precizan. Konačan rezultat utakmice je postavljen u 85. minuti. Kuzmanović je prebacio loptu do Hadžića, koji pogađa u svojoj prvoj prilici nakon što je ušao na teren.

Do kraja susreta nije bilo više prilika, te je Bordo klub upisao zasluženo pobjedu. U narednom kolu, 16. septembra Fudbalski klub Sarajevo na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" dočekuje ekipu Širokog Brijega.

IMG_20170909_181326

FK SARAJEVO 4:0 NK VITEZ

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović-Hase",  gledalaca: 1500, sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: /, strijelci: Ahmetović 47’, 67’, Velkoski 55’, Hadžić 85’ (FK Sarajevo).

FK SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović (od 76. minute Hadžić), Mihojević, Herić, Bekić (od 70. minute Kadušić), Lelić (od 59. minute Kuzmanović).

NK VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo, Vukoja, Bibić (od 63. minute Ćosić), Zukić (od 46. minute Đerić), Karić, Miletić, Miketek, Mamić (od 80. minute Bojo) i Šantić.

1. HŠK Zrinjski 8 0 1 19:7 24
2. FK Željezničar 6 1 2 14:6 19
3. NK Široki Brijeg 5 1 3 13:6 16
4. FK Krupa 4 3 2 9:7 15
5. FK Sarajevo 4 2 3 15:7 14
6. FK Mladost DK 4 2 3 11:11 14
7. FK Borac 4 1 4 7:8 13
8. FK Radnik 3 1 5 7:15 10