Sarajevo pobijedilo u regularnom vremenu, Široki Brijeg imao više sreće u izvođenju penala

17.05.2017 u 23:45h

U uzvratnoj utakmici finala Kupa BiH naši prvotimci odigrali su jednu od najboljih partija u proljetnom dijelu prvenstva, te su regularni tok utakmice okončali pobjedom protiv Širokog Brijega na gostujućem terenu rezultatom 1:0, no više sreće u izvođenju penala imali su domaći igrači.

Sarajevo je od početka susreta zaigralo agresivno. Bordo klub imao je veliku priliku u 17. minuti. Hebibović je odlično prošao po desnoj strani, uposlio Crnkića, koji sa sedam metara šalje loptu pored gola. Vrijedi istaći da je Sarajevo oštećeno prije te prilike, obzirom da glavni sudija utakmice nije dosudio penal, nakon je Pandža nepropisno zaustavio Crnkića u svom šesnaestercu.

6X4A2053

Deset minuta poslije, Amer Bekić je uspio loptu poslati u gol, no pomoćni sudija je signalizirao da je Mihojević prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji, a prije odlaska na pauzu, Hebibović je iskosa šutirao, ali Bilobrk loptu srekće u korner. Na otvaranju drugog dijela, Ivetić je dobro šutirao glavom, a Sarajevo dolazi do vodstva u 65. minuti. Bralić je srušio Mihojevića u šesnaestercu, a glavni sudija utakmice, Jakupović, opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Amer Bekić, koji je postigao gol za vodstvo našeg kluba.

Do kraja susreta naši igrači imali su terensku inicijativu, no nije bilo većih opasnosti po gol Širokog Brijega, te se pitanje osvajača ovogodišnjeg izdanja Kupa BiH odlučilo nakon izvođenja penala. Za Sarajevo su pogodili Almir Bekić i Ahmetović, dok su Husejinović i Rustemović promašili, a na drugoj strani radost domaćinu su donijeli strijelci Ivanković, Barišić, Ćorić i Čabraja.

Sarajevo je u oba susreta finala Kupa BiH bilo bolji protivnik, naročito u uzvratnom susretu na gostujućem terenu, gdje su izabranici Mehmeda Janjoša pružili jednu odlično partiju, no nedostajalo je sreće u lutriji sa bijele tačke.

6X4A2282

Do kraja sezone, Sarajevo očekuju još dva susreta. Bordo klub u subotu, sa početkom u 17 sati na Koševu dočekuje ekipu Željezničara, a u posljednjem kolu sezone, Sarajevo će gostovati Krupi.

NK Široki Brijeg 0:1 (4:3) FK Sarajevo

Stadion "Pecara", gledalaca: 5.000, sudija: Edin Jakupović (Bihać), žuti kartoni, Zlomislić, Lončar, Bralić, Ćorić, Krstanović (Široki Brijeg),  Ivetić (Sarajevo). Strijelac: Amer Bekić 65' (Sarajevo).

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić (od 80. minute Kožuč), Čabraja, Wagner (od 66. minute Ćorić), Ćorluka (od 90. minute Ivanković), Lončar, Bralić, Krstanović, Marković.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić (od 90. minute Husejinović), Hebibović (od 87. minute Ahmetović), Mihojević, Bekić Almir, Ivetić (od 90. minute Rustemović), Amer Bekić.