Sarajevo poraženo na Grbavici

27.11.2017 u 16:02h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na Grbavici. Današnji sarajevski derbi završen je rezultatom 2:1 u korist domaćina, ekipe Željezničara, a gol za Sarajevo je postigao Amar Rahmanović.

Na početku utakmice Sarajevo je moglo do vodstva. Hebibović je odlično ubacio, a Velkoski se u presudnom trenutku spetljao. Minutu kasnije šansa za domaće, Zec je ubacio sa lijeve strane, a Ubiparip je loše šutirao glavom. U sedmoj minuti Sarajevo je tražilo jedanaesterac zbog starta nad Hebibovićem, ali Peljto je pokazao na korner. Dvije minute kasnije Blagojević je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Pavlović odbranio. Željezničar je u 13. minuti imao veliku šansu. Ubiparip je poslije greške Velkoskog izašao sam na Pavlovića, zaobišao ga, ali naš golman odlično brani.

IMG_20171127_153052

Ahmetović je u 17. minuti zaprijetio, ali njegov pokušaj brani Kjosevski da bi šest minuta kasnije Željezničar poveo. Ubiparip je uposlio Zakarića koji je pogodio mrežu Pavlovića za vodstvo domaćih. Potom je Hebibović odlično ubacio, a Velkoski je iz sjajne pozicije šutirao preko gola.

U 29. minuti Zec je nakon proigravanja Ramovića došao u situaciju i šutirao, ali mu je Pavlović zaustavio udarac. Četiri minute kasnije dobar pokušaj Hebibovića odbranio je Kjosevski da bi potom i Velkoski sa 18 metara zaprijetio golmanu Željezničara, no njegov pokušaj je otišao pored lijeve stative.

IMG_20171127_153317

Na otvaranju drugog dijela šansa za domaće. Ubiparip je izašao sam iskosa sa desne strane na Pavlovića koji je odbranio njegov udarac i odbio loptu u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti. U 63. minuti Zakarić je izveo slobodnjak, lopta je došla do Zeca koji je šutirao, a Stanojević je izbacio loptu u korner.

Desetak minuta poslije, Zakarić je proigrao Ramovića koji je udarcem matirao Pavlovića. Sarajevo je smanjilo prednost Željezničara u 85. minuti susreta. Herić je ubacio iz kornera, lopta je došla do Rahmanovića koji je smjestio iza leđa Kjosevskog. Herić je u 90. minuti šutirao glavom što je bilo posljednje uzbuđenje na Grbavici. U narednom kolu Sarajevo na Koševu dočekuje Borac.

IMG_20171127_153346

FK Željezničar 2:1 FK Sarajevo

Stadion "Grbavica", gledalaca: 4.000, sudija: Irfan Petljo (Sarajevo), žuti kartoni: Stevanović (Željezničar), Stanojević, Sarić (FK Sarajevo), strijelci: Zakarić 23', Ramović 76' (Željezničar), Rahmanović 85' (FK Sarajevo).

FK Željezničar: Kjosevski, Stanić, Stevanović, Bogičević, Graovac, Hajdarević, Blagojević, Ramović (od 81. min. Elsner), Zec, Zakarić (od 79. min. Žerić) i Ubiparip (od 86. min. Kajkut). Trener: Admir Adžem.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Bekić, Novaković, Mihojević, Adukor (od 46. min. Husejinović), Sarić, Stanojević, Velkoski (od 62. min. Rahmanović), Hebibović (od 81. min. Herić) i Ahmetović. Trener: Husref Musemić.

1. FK Željezničar 13 2 3 29:12 41
2. HŠK Zrinjski 13 1 4 33:14 40
3. FK Sarajevo 11 2 5 41:16 35
4. NK Široki Brijeg 11 2 5 30:13 35
5. FK Krupa 8 7 3 24:16 31
6. FK Mladost DK 6 7 5 24:23 25