Sarajevo poraženo na Koševu od Krupe

01.10.2017 u 19:32h

Fudbaleri Sarajeva upisali su novi prvenstveni poraz na današnjoj utakmici 10. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Utakmica protiv FK Krupa završena je rezultatom 3:2 u korist gostiju, a golove za Sarajevo postigli su Elvis Sarić i Mersudin Ahmetović.

IMG_20171001_172410

Početak utakmice je najavio da će Sarajevo teško doći do pobjede. Krupa je tokom svih 90. minuta igrala defanzivno, sa čitavim timom iza lopte prilikom napada Sarajeva, a iz svojih rijetkih ofanzivnih akcija uspjeli su postići golove.

Krupa je došla do vodstva u 27. minuti. Loša reakcija odbrane Sarajeva, poslije koje Ljubenović pogađa za 1:0. Na drugoj strani, Rahmanović je na centaršut Ivetića glavom šutirao preko gola. U nastavku utakmice, Sarajevo je proužilo puno bolju partiju.

Stanojević je u 51. minuti prijetio udarcem sa distance, a nedugo zatim Bordo klub je uspio postići gol. Ahmetović je ostavio loptu za Sarića, koji preciznim i lijepim udarcem pogađa mrežu gostiju. Desetak minuta poslije, na semaforu je 2:1. Kadušić je odlično ubacio lijevom nogom, a Ahmetović pogođa za vodstvo Bordo kluba. Svega minutu poslije, Krupa se ponovo vraća u susret. Marjanović je iskoristio lošu reakciju odbrane Sarajeva, nedugo zatim, Aleksić donosi Krupi vodstvo, poslije jednog prekida.

IMG_20171001_172610

Do kraja utakmice, Sarajevo je imalo još dvije prilike. Hadžić je iz okreta šutirao ravno u Kutića, a potom je golman Krupe sjajnom odbranom sačuvao svoju mrežu nakon udarca Velkoskog. U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Slobodi u Tuzli.

FK Sarajevo 2:3 FK Krupa

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 3.000, glavni sudija: Ilija Živković, strijelci: Sarić 66’, Ahmetović 81’ (FK Sarajevo), Ljubenović 27’, Marjanović 82’, Aleksić 84’ (FK Krupa), žuti kartoni: Bekić, Velkoski, Hebibović, Ahmetović, Ivetić (FK Sarajevo), Koljić, Marjanović, Milutinović (FK Krupa).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić (od 46. minute Hebibović), Stanojević (od 87. minute Hadžić), Novaković, Sarić, Ahmetović, Rahmanović (od 64. minute Anđušic), Velkoski, Ivetić, Bekić, Kadušić. Trener: Husref Musemić.

FK Krupa: Kutić, Jašarević, Ljubenović (od 90. minute Maksimović), Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić (od 60. minute Vidović), Aleksić, Milanović, Barić (0d 69. minute Marjanović). Trener: Slobodan Starčević.

1. HŠK Zrinjski 9 1 2 21:10 28
2. NK Široki Brijeg 8 1 3 19:7 25
3. FK Željezničar 8 1 3 18:7 25
4. FK Sarajevo 6 2 4 23:12 20
5. FK Mladost DK 5 4 3 19:15 19
6. FK Krupa 5 4 3 14:12 19
7. FK Borac 5 2 5 8:9 17
8. FK Radnik 4 2 6 10:17 14