Sarajevo poraženo na Koševu

06.08.2017 u 23:05h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su u večerašnjoj utakmici 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Utakmica na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" okončana je pobjedom gostiju, ekipe GOŠK-a minimalnim rezultatom 0:1.

Prvu priliku na utakmici imaju naši igrači. Kadušić je ubacio, a Rahmanović glavom šutira preko gola. Nekoliko minuta poslije, golman kluba iz Gabele odlično brani udarac Velkoskog iz slobodnjaka. Potom je Hadžić dobro šutirao na asistenciju Rahmanovića, no Kozić kranjim naporima brani. Nakon dobrog prodora Rahmanovića u 34. minuti, odbrana gostiju reaguje i izbacuje loptu. Do kraja prvog dijela, gledaoci su vidjeli još jednu priliku Sarajeva. Radovac je ubacio, a Hebibović glavom šutira pored gola.

145A3834

Sarajevo je i u drugo poluvreme krenulo ofanzivno. Hebibović je imao šansu u 48. minuti nakon kornera, ali nije bio precizan. Samo minutu kasnije Kozić brani šut Hadžića. Grešku odbrane Sarajeva, gosti koriste u 70. minuti. Ivetić je izgubio loptu, gosti su krenuli u kontranapad tri na jedan, a Ramić je lobovao Pavlovića za promjenu rezultata na Koševu. Do kraja utakmice pokušao je Novaković, a veliku priliku imao je i Hadžić, čiji udarac brani golman GOŠK-a.  U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Mladosti u Doboju kod Kaknja.

FK Sarajevo 0:1 NK GOŠK Gabela

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 3.000, glavni sudija utakmice: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Sarić (FK Sarajevo), Ramić, Đajić, Dodig, Kozić (NK GOŠK), strijelci: Ramić 70’ (NK GOŠK).

FK Sarajevo: Pavlović, Novaković, Sarić, Rahmanović, Velkoski, Hebibović (od 56. minute Hodžić), Ivetić, Radovac (od 73. minute Ahmetović),  Bekić, Hadžić, Kadušić (od 62. minute Kuzmanović).

NK GOŠK: Kozić, Čolić, Odak, Mišić (od 64. minute Pehar), Đajić, Zolj, Ramić (od 76. minute Anković), Deak, Dodig, Vego (od 80. minute Bošnjak), Kobiljar.

1. HŠK Zrinjski 9 1 2 21:10 28
2. NK Široki Brijeg 8 1 3 19:7 25
3. FK Željezničar 7 1 3 17:7 22
4. FK Sarajevo 6 2 4 23:12 20
5. FK Mladost DK 5 4 3 19:15 19
6. FK Krupa 5 4 3 14:12 19
7. FK Borac 5 2 5 8:9 17
8. FK Radnik 4 2 6 10:17 14