Sarajevo poraženo na Piroti od Travnika

03.08.2015 u 21:20h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na današnjoj utakmici 2. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Gradskom stadionu "Pirota" od domaćeg Travnika minimalnim rezultatom 1:0.

Vrijedi istaći da je današnja utakmica započela minutom šutnje za nedavno preminulog višegodišnjeg kapitena Nogometnog kluba Travnik, Elvedina Varupe. Kapiten Fudbalskog kluba Sarajevo, Ivan Tatomirović, u znak sjećanja na Varupu, položio je cvijeće ispred semafora travničnog stadiona gdje je bio istaknut dres sa brojem 3, koji je Varupa nosio u svojoj igračkoj karijeri.

_MG_9636

Slika: Harmony Ikande debitovao za FK Sarajevo. Fotografije sa utakmice pogledajte klikom na LINK.

Današnju utakmicu bolje otvaraju naši fudbaleri. Benko je u 7. minuti postigao gol, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije. Nedugo poslije, Stojčev je uposlio našeg napadača, a ovog puta, Benko šutira preko gola. Pokušao je i Okić u 22. minuti utakmice, međutim, lopta odlazi pored desne stative gola Travnika. Do kraja prvog poluvremena pokušali su Velkoski, Benko, te Stojčev, ali do promjene rezultata nije došlo.

Drugi dio susreta bio je intenzitetom slabiji od prvog, a zabilježili smo udarac Alispahića u 64. minuti, koji završava na spoljnjoj mreži gola domaćina. Potom su svoje udarce probali i Almir Bekić, te Puzigaća, a jedini gol na utakmici postigli su fudbaleri domaćeg tima, i to u sudijskoj nadoknadi, kada je Kouadio pogodio na ubacivanje sa strane.

U narednom kolu naše Sarajevo dočekati će Široki Brijeg na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase".

NK Travnik 1:0 FK Sarajevo

Gradski stadion "Pirota" u Travniku, gledalaca 2.500, sudija: Goran Paradžik, žuti kartoni:  Dudić, Smajić, Čivić, Kovač, Mekić, Kouadio (Travnik); Barbarić, Oštraković (Sarajevo). Crveni karton: Kouadio (Travnik).

NK Travnik: Nurković, Hasanhodžić, Aleksić, Šivšić, Dudić, Kouadio, Radosavljević (od 31. Nuhić), Kovač, Smajić, Čivić (od 83. Kadić), Mekić (od 77. Terzić).

FK Sarajevo: Oštraković, Puzigaća, Hebibović, Stepanov (od 57. Barbarić), Tatomirović, Radovac, Stojčev, Alispahić (od 72. Ikande), Velkoski (od 63. Al. Bekić), Okić, Benko.