Sarajevo porazom započelo novu sezonu

23.07.2017 u 22:42h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na današnjoj utakmici prvog kola BH Telecom Premijer lige BiH. Mostarski Zrinjski savladao je naš klub na Koševu, rezultatom 2:1, a gol za Sarajevo je postigao Krste Velkoski.

Igrala se 4. minuta kada Zrinjski dolazi do vodstva. Jović je iskoristio grešku Mihojevića, šutirao, Pavlović odbranio, a na odbijenu loptu natrčava Bilbija i šalje je iza leđa našeg golmana. Zrinjski je potom imao još jednu priliku, ali je dobro reagovao Almir Bekić i otklonio je opasnost po gol Sarajeva.

IMG_4831

Sarajevo je propustilo veliku priliku u 36. minuti. Sarić je dobro ubacio, a Hebibović iz jako dobre pozicije loptu šalje preko gola. Do kraja prvog dijela, Sarajevo je došlo do izjednačenja. Katanec je nepropisno zaustavio Rahmanovića, a sa bijele tačke prvi gol za Sarajevo u novoj sezoni postiže Krste Velkoski. Pri rezultatu 1:1, igrači su otišli na odmor.

Na otvaranju drugog dijela Zrinjski dolazi ponovo do vodstva. Ćavar je pronašao Filipovića, koji prizemnim udarcem pogađa za novo vodstvo svog kola. Sarajevo je potom imalo terensku inicijativu, a do kraja susreta Velkoski je na dobro dodavanje Hadžića pogodio okvir gola, te udarac Almir Bekića sa distance, nije donio promjenu rezultata. U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Čeliku u Zenici.

IMG_4942

FK Sarajevo 1:2 HŠK Zrinjski

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović - Hase"; gledalaca: 4.000, strijelci: 0:1 Nemanja Bilbija 5. min, 1:1 Krste Velkoski 44. min, 1:2 Miloš Filipović 57. min, žuti kartoni: Hebibović (Sarajevo), Ćavar (Zrinjski), Galić (Zrinjski), Lučić (Zrinjski), Pirić (Zrinjski), Katanec (Zrinjski).

FK SARAJEVO: Pavlović, Kadušić, Mihojević, Novaković, Bekić, Sarić, Radovac (od 46. Ivetić), Rahmanović, Kuzmanović (od 76. Anđušić), Hebibović (od 65. Hadžić), Velkoski.

HŠK ZRINJSKI: Pirić, Barić, Jakovljević, Katanec, Lučić, Pezer (od 76. Perišić), Ćavar, Filipović, Jović (od 90. Čirjak), Todorović (od 58. Galić), Bilbija.

1. FK Mladost DK 3 1 0 5:2 10
2. FK Željezničar 3 0 1 7:4 9
3. HŠK Zrinjski 3 0 1 5:3 9
4. FK Radnik 2 1 1 3:4 7
5. NK Široki Brijeg 2 0 2 7:3 6
6. FK Borac 2 0 2 4:3 6