Sarajevo remiziralo sa Borcem, Mihojević strijelac za Bordo klub

27.08.2017 u 21:58h

U posljednjoj utakmici 6. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva odigrali su nerješeno u Banjoj Luci. Utakmica protiv domaćeg Borca završena je rezultatom 1:1, a gol za Bordo klub postigao je Marko Mihojević.

Prvo poluvrijeme utakmice nije donijelo mnogo prilika na obje strane. Uvodne minute pripale su Borcu. Veselinović je u 6. minuti šutirao preko gola Sarajeva, a Bordo klub je potom preuzeo terensku inicijativu. Sarajevo je preko Hodžića i Bekića prijetilo golu Borca. Međutim, oba odarca sa distance otišla su pored gola. Na otvaranju drugog dijela, Janičić je dobro reagovao u šesnaestercu Borca nakon ubacivanja Hodžića, a nedugo zatim, Sarajevo dolazi do vodstva.

20170827190318032127

Sarić je u 51. minuti odlično ubacio iz kornera, a Mihojević dobro skače i pogađa za vodstvo Sarajeva. Bio je to prvi gol Mihojevića u novoj premijerligaškoj sezoni. Na drugoj strani, deset minuta poslije Pavlović odlično brani udarac Burazora sa distance, a u 74. minuti Borac dolazi do izjednačenja. Veselinović je pronašao Karića, koji bježi našim štoperima i iskosa sa lijeve strane postiže gol za 1:1. Tri minute poslije, Ahmetović je glavom šutirao iz teške pozicije. Do kraja utakmice bilo je dosta prekida zbog grube igre obje ekipe, a jedinu priliku imao je još Hebibović, čiji udaracu sudijskoj nadoknadi blokira štoper Borca.

U naredne dvije sedmice na rasporedu je reprezentativna pauza, poslije koje će Sarajevo na Koševu dočekati Vitez. Utakmica sedmog kola se igra 9. septembra.

FK Borac 1:1 FK Sarajevo

Gradski stadion u Banjoj Luci, gledalaca: 5.000, glavni sudija: Goran Paradžik, žuti kartoni: Veselinović, Puzigaća, Kunić, Janičić (FK Borac), Hodžić, Mihojević, Stanojević, Rahmanović, Bekić, Ahmetović (FK Sarajevo), strijelci: Karić (FK Borac), Mihojević (FK Sarajevo).

FK Borac: Avdukić, Puzigaća, Dujaković, Janičić, Raspudić, Radulović (od 68. minute Kunić), Danilović (od 89. minute Guberac), Veselinović, Mirković (od 61. minute Burazor), Galešić i Karić.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Bekić, Mihojević, Novaković, Stanojević, Rahmanović, Herić (od 72. minute Hebibović), Sarić, Kuzmanović (od 81. minute Velkoski) i Ahmetović (od 90. minute Mujakić).