Sarajevo remiziralo sa Radnikom u Bijeljini

27.08.2016 u 19:24h

Bordo klub remizirao je sa Radnikom na današnjoj utakmici 7. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Naši fudbaleri gostovali su u Bijeljini, a utakmica je završena rezultatom 0:0.

Igrači Radnika izveli su prvi napad na utakmici. Ubačaj sa lijeve strane zaustavlja Mihojević. Na drugoj strani golman Lučić izbacuje loptu poslije ubačaja Rustemovića. Odličan prodor kroz sredinu imao je kapiten našeg tima Haris Duljević u 12. minuti, međutim na njegovo dodavanje Ivetić slabo centrira. Minutu poslije Srećković nije zahvatio loptu poslije ubaćaja Jankovića. Najbolju priliku za igrače Radnika u prvom poluvremenu propustio je Obradović, koji iskosa sa lijeve strane šutira preko gola. U 29. minuti Duljević je šutirao, no bez opasnosti po gol Lučića, a dobru priliku za Sarajevo propustio je pet minuta poslije Amer Bekić, koji iz dobre pozicije loptu šalje pored stative.

Na početku drugog poluvremena, Martinović je isprobao svoj udarac, a za Sarajevo je dobru šansu propustio Hebibović, koji šutira pred gola. Duljević je potom šutirao izravno u Lučića, a za domaće je Vasić bio u prilici u 71. minuti. Do kraja utakmice nije bilo prilika na obje strane te je utakmica završena bez pobjednika. U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Vitezu.

FK Radnik 0:0 FK Sarajevo

Gradski stadion u Bijeljini, gledalaca: 1.500, sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), žuti kartoni: Martinović, Peco (FK Radnik), Novaković, Rustemović, Mihojević, Radovac, Kadušić (FK Sarajevo).

FK Radnik: Lučić, Zeljković, Kojić, Jakovljević, Ostojić, Beširović, Martinović, Srećković (od 26. minute Vasić), Janković (od 78. minute Đurić), Peco, Obradović (od 90. minute Glišić).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Novaković, Mihojević, Ivetić, Radovac, Rustemović, Duljević (od 67. minute Husejinović), Hodžić (od 46. minute Hebibović), Amer Bekić (od 88. minute Anđušić), Ahmetović.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21
8. NK Čelik 5 6 6 14:22 21