Sarajevo savladalo Čelik u Zenici, Rahmanović i Hadžić pogodili za pobjedu

30.07.2017 u 23:47h

Fudbaleri Sarajeva savladali su u posljednjoj utakmici 2. kola BH Telecom Premijer lige BiH 2017/18 ekipu Čelika u Zenici. Za prvu ligašku pobjedu Bordo kluba u novoj sezoni pogađali su Rahmanović i Hadžić, a susret je okončan rezultatom 2:0 u korist Sarajeva. Bila je to prva pobjeda Sarajeva u Zenici, u sklopu premijerligaškog takmičenja, poslije dužeg niza godina.

20536326_10212726013643229_1535300251_o

Čelik agresivno otvara utakmicu. Igrala se tek 26. sekunda utakmice, kada je defanzivac domaćih Hasanhodžić dobio žuti karton poslije grubog prekršaja nad Rahamnovićem. Prvu priliku na utakmici Sarajevo je imalo preko Hebibovića, ali lopta odlazi pored gola. Potom je Sarić izblokiran, a iz dobre kombinacije u 16. minuti Velkoski je šutirao, no istakao se golman Čelika. Deset minuta poslije, na drugoj strani, Čelik je prijetio preko Jurkovića, Pavlović hvata loptu.

Najbolju priliku na utakmici Čelik je imao krajem prvog dijela. Duvnjak je šutirao glavom, Pavlović odlično odbranio, a potom Kadušić izbacuje loptu u korner. Do kraja prvog dijela, Sarajevo je imalo još dvije prilike. Prvo je Rahmanović uputio jedan dobar udarac ka golu Čelika, no lopta odlazi iznad prečke, a u nastavku je Novaković na centaršut Hebibovića glavom šutirao pored desne stative.

20542922_10212725936361297_388477612_o

Odmah na početku drugog dijela, stručni štab Sarajeva je izvršio izmjenu. Umjesto Ahmetovića, koji se žalio na povredu, u igru je ušao talentovani Nedim Hadžić, koji će u nastavku susreta postići i svoj prvi gol u dresu seniora Bordo kluba. Na otvaranju drugog poluvremena, Hebibović je poslije kornera slabo šutirao, a potom je naš klub došao do vodstva.

Bekić je odlično ubacio sa lijeve strane, Rahmović glavom šutirao, njegov udarac brani Marković, a iz drugog pokušaja naš veznjak postiže gol za vodstvo Sarajeva. Nedugo zatim, Rahmanović je ponovo bio u prilici, ali njegov udarac je izblokiran.

Igrala se 71. minuta kada je Velkoski odlično proigrao Hadžića, čiji udarac krajnjim naporima zaustavlja golman Čelika, a pet minuta poslije naš mladi napadač je uspio postići gol. Rahmanović je oduzeo jednu loptu na sredini terena, uposlio Hadžića, koji preciznim udarcem postiže gol za povećanje vodstva Sarajeva.

20524281_10212725973122216_996459081_o

Do kraja susreta nije bilo prilika na obje strane, te su naši fudbaleri upisali prvu pobjedu u novoj sezoni. U narednom kolu, Sarajevo će na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" dočekati novajliju u premijerligaškom društvu, ekipu GOŠK-a iz Gabele.

NK Čelik 0:2  FK Sarajevo

Stadion “Bilino Polje” u Zenici, gledalaca: 6.000, glavni sudija: Zoran Grbić (Prijedor), strijelci: Rahmanović, Hadžić (FK Sarajevo), žuti kartoni: Hasanhodžić, Adilović (NK Čelik), Rahmanović, Hadžić, Kadušić (FK Sarajevo).

NK Čelik: Marković, Udovičić, Šehić, Hasanhodžić, Jurković, Imamović, Adilović (Mehić), Duvnjak (Šabanović), Kadrić, Šišić, Duraković.

FK Sarajevo: Pavlović, Novaković, Sarić, Ahmetović (od 46. minute Hadžić), Rahmanović, Velkoski (od 77. minute Hodžić), Hebibović (od 56. minute Kuzmanović), Ivetić, Radovac, Bekić, Kadušić.

1. FK Mladost DK 3 1 0 5:2 10
2. FK Željezničar 3 0 1 7:4 9
3. HŠK Zrinjski 3 0 1 5:3 9
4. FK Radnik 2 1 1 3:4 7
5. NK Široki Brijeg 2 0 2 7:3 6
6. FK Borac 2 0 2 4:3 6
7. NK GOŠK 2 0 2 4:5 6
8. FK Sarajevo 1 1 2 4:4 4