Sarajevo savladalo Mladost u odličnoj utakmici na Koševu

18.11.2017 u 19:20h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su novu, bitnu pobjedu. U domaćem susretu protiv Mladosti, naši prvotimci upisali su pobjedu rezultatom 4:2. Susret se igrao po dosta teškom terenu, no viđeno je čak šest golova. Sarajevo je na otvaranju utakmice imalo terensku inicijativu, dok je Mladost prva zaprijetila. Poslije greške naše odbrane, Šišić je izašao na Pavlovića, koji brani njegov udarac.

Prvi napad pred golom Mladosti, Sarajevo je uspjelo realizovati. Lijepa akcija Bordo kluba. Husejinović je prošao Mišića, uposlio Ahmetovića, koji loptu ostavlja za Sarića. Naš veznjak je preciznim udarcem doveo Sarajevo u vodstvo. Nije dugo vremena trebalo Mladosti da se vrati u igru, a mrežu Sarajeva nakon prekida je zatresao Bojan Regoje. Arežina je ubacio sa desne strane, a prebačenu loptu na drugu stranu štoper Mladosti iz drugog pokušaja šalje iza leđa Pavlovića.

145A7639Činilo se da će prvi dio susreta biti okončan rezultatom 1:1, a onda je Sarajevo stiglo do gola za novo vodstvo. Svoju mrežu pogodio golman Emil Velić, kojeg je nakon povratne lopte Stanojevića sa lijeve strane pogodio Aladin Isaković. Vrijedi istaći da je golu prethodnio odličan prodor Adukora, koji je uposlio Stanojevića.

Sarajevo je vrlo rano stiglo do trećeg pogotka u nastavku utakmice. Pogreška gostiju je rezultirala brzom kontrom Sarajeva u kojoj je Ahmetović ugostio Saida Husejinovića, a ovaj je sjajnim udarcem savladao Emila Velića. Činilo se da je utakmica gotova na 3:1, ali tako nisu mislili gostujući fudbaleri, koji su ponovo počeli preuzimati inicijativu.

Sarajevo je polako popuštalo sa svojim pritiskom i nije baš imalo dovoljno koncentracije, a Miloš Stanojević je u 76. minuti bespotrebno povukao za ruku Adnana Šećerovića u kaznenom prostoru Bordo tima. Gigović je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač penala bio je Haris Dilaver.

145A7824

Krste Velkoski je nakon odlične akcije zaobišao Velića u 79. minuti i onda neobjašnjivo šutirao preko gola, no već u narednom napadu ponovo je dobio loptu, te je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao golmana gostiju. Postalo je tada jasno da će Sarajevo slaviti pobjedu, a do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, te je Sarajevo novom pobjedom dodatno smanjilo svoj zaostatak za vodećim ekipama i skočilo na treće mjesto na tabeli.

U narednom kolu, Bordo klub će gostovati Željezničaru na Grbavici. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 26. novembra sa početkom u 13 sati.

145A7921

FK Sarajevo 4:2 FK Mladost

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 3.000, glavni sudija utakmice: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Stanojević, Ivetić (FK Sarajevo), strijelci: Sarić 8’, Velić A.G. 45’, Husejinović 77’, Velkoski 79’ (FK Sarajevo), Regoje 34’, Dilaver 77’ (FK Mladost).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Stanojević (od 81. minute Ivetić), Novaković, Sarić (od 86. Minute Herić), Ahmetović, Velkoski, Mihojević, Bekić, Adukor, Husejinović (od 65. Minute Anđušić). Trener: Husref Musemić.

FK Mladost: Velić, Šišić (od 73. Minute Vazda), Aganspahić, Arežina, Šećerović, Hiroš, Regoje, Karahmet, Mujagić (od 59. Minute Dilaver), Mišić, Isaković. Trener: Edis Mulalić.