Sarajevo savladalo Mladost u sjajnoj utakmici na Koševu

20.11.2016 u 16:03h

Sarajevo i Mladost odigrali su odličnu utakmicu na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”, koja je završena pobjedom Sarajeva rezultatom 4:3.

14796467680436

*Utakmica na Koševu je započela minutom šutnje, za Muhameda Kulalića, koji je izgubio bitku sa teškom bolesti u devetnaestoj godini života. Muhamed je bio prije nekoliko godina i član Omladinskog pogona FK Sarajevo.

Sjajno prvo poluvrijeme utakmice otvara u 2. minuti Crnkić, koji na dubinsku loptu Mihojevića šutira pored gola. Dvije minute poslije, Crnkić dobro prolazi, ubacuje za Amera Bekića, ali naš napadač šutira pored gola. U 5. minuti, Novaković prebacuje za Mihojevića, koji glavom loptu šalje pored gola. Potom je Gačan dobro reagovao i loptu izbacuje prije Amera Bekića, a u sljedećem napadu, Sarajevo dolazi do vodstva. Crnkić krade loptu, izlazi sam pred Hadžića i sjajnim udarcem dovodi Bordo klub u vodstvo. Svega tri minute poslije, majstorija Duljevića po desnoj strani i ubačaj za Amera Bekića, a naš nadapadač postiže drugi gol na utakmici.

Duljević je ponovo u ulozi asistenta u 23. minuti, a ovog puta se Hebibović upisuje u strijelce. Naš krilni napadač se prethodno lijevo oslobodio golmana Hadžića. Deset minuta poslije, Aladin Šišić poslije jedne kontre uspjeva da matira Pavlovića, a do kraja prvog poluvremena još jedan gol. Rustemović pronalazi Crnkića, koji preciznim udarcem loptu šalje iza leđa golmana Mladosti. Vrijedi istaći i to, da je svoje golove na današnjoj utakmici Nermin Crnkić posvetio KK Bosna Royal, gigantu iz Skenderije, koji u proteklim danima prolazi kroz jako težak period.

14796467500407

Na početku drugog poluvremena, Mladost dolazi do gola, a mrežu Sarajeva pogađa Maksimović, poslije kornera sa desne strane. Odmah u sljedećem napadu, Crnkić je bio u prilici, međutim, njegov dobar udarac sa distance brani Hadžić. Crnkić je bio ponovo u prilici deset minuta poslije. Hebibović je prebacio loptu poslije jednog kornera, a naša devetka sa pet metara šutira, međutim, istakao se Hadžić na golu Mladosti.

Svoju priliku na današnjoj utakmici imao je i Novaković, koji loptu šalje pored gola na ubacivanje Rustemovića. U 67. minuti, Duljević se sjajno oslobodio svog čuvara, uposlio Sarića, čiji udarac blokira Laštro. Na drugoj strani, Aldin Šišić je šutira sa distance preko gola Palovića pet minuta poslije. Mladost dolazi do trećeg gola u 83. minuti, a u strijelce se opet upisuje Maksimović. Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene, te su fudbaleri Sarajeva ostvarili novu pobjedu, koja je za izabranike Mehmeda Janjoša treća u nizu u BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine. U narednom kolu Sarajevo će gostovati ekipi Metalleghea na “Piroti” u Travniku.

14796467533528

FK Sarajevo 4:3 FK Mladost Doboj Kakanj

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledatelja: 3.000, sudija: Emir Spahalić (Mostar), žuti kartoni: Hodžić (FK Sarajevo), Rizvanović, Ramović , Galić(FK Mladost) , strijelci: Crnkić 10’, 45’, Amer Bekić 14’, Hebibović 23’ (FK Sarajevo), Šišić 33’, Maksimović 48’, 83’ (FK Mladost).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Kadušić (od 66. minute Radovac), Balić, Novaković, Rustemović, Mihojević, Duljević, Crnkić, Hebibović (od 60. minute Sarić) i Amer Bekić (od 88. minute Anđušić).

FK Mladost: Hadžić, Galić, Rizvanović (od 65. minute Asanović), Laštro, Gačan, Brkić, Aldin Šišić, Maksimović, Ramović, Kuzmanović, Aladin Šišić (od 46. minute Kalajanović).

1. FK Sarajevo 10 3 1 33:9 33
2. FK Željezničar 8 4 2 22:11 28
3. HŠK Zrinjski 9 1 4 22:12 28
4. NK Široki Brijeg 5 7 2 15:7 22
5. FK Radnik 4 6 4 12:11 18
6. FK Sloboda 5 3 6 8:10 18
7. NK Čelik 4 6 4 13:17 18
8. FK Mladost DK 4 4 6 13:22 16