Sarajevo visokom pobjedom slavilo protiv Slobode

03.08.2019 u 23:58h

Ekipa FK Sarajevo u okviru 3. kola BH Telecom Premijer lige na stadionu Asim Ferhatović Hase pobjedila je Slobodu rezultatom 3:0. Strijelci za Sarajevo bili su Handžić i Hebibović.

Početni sastav FK Sarajevo: Kovačević, Lazić, Šerbečić, Hebibović, Letić, Gavrić, Đokanović, Tatar, Guzina, Milanović, Handžić.

Bordo tim je već u petoj minuti došao do vodstva pogotkom Harisa Handžića. Letić je ubacio s lijeve strane, a Handžić je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu i glavom pospremio loptu u mrežu Slobode.

U 25. minuti šansu za Slobodu upisao je Samir Bekrić koji šutira sa 25 metara, ali Kovačević brani njegov pokušaj. U 37. minuti gosti su također prijetili preko Livančića, Kovačević brani.

Tatar i Handžić su prijetili golu gostiju, uzvratili su Mujagić i Bekrić, a upravo je Mujagić u 68. minuti propustio veliku šansu za gostujući tim.

U 76. minuti kontru domaćih završava Anel Hebibović na asistenciju Benjamina Tatara za prednost od 2:0. U 85. minuti Tatar ponovo ostavlja loptu za Hebibovića i pred sami kraj meča pogađa za konačan rezultat od 3:0.

Sarajevo se večerašnjom pobjedom probilo na lidersku poziciju Premijer lige BiH sa sedam osvojenih bodova nakon tri kola.